B450 GAMING Plus ekran kartı ve işlemci yükseltme

rigelorionz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, kısaca sorularımı özetlemek gerekirse MSI B450 GAMING Plus anakart sahibiyim. Mevcut işlemcim ve ekran kartımı yükseltmek istiyorum.
Kafamda GPU olarak 3060 Ti ve CPU olarak Ryzen 7 3700X veya Ryzen 5 5600X var.
Bu güncellemeyi yaptığım takdirde mevcut anakartım tarafın da bir sıkıntı yaşar mıyım? 3 sene kadar herhangi bir güncelleme yapmayacağım için tavsiyeleriniz önemli, yardımlarınızı rica eder iyi forumlar dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarı ile b450 çipsete sahip anakartlara 5000 serisi işlemci takılmıyor 3700x daha mantıklı olur. 3060 ti ı da rahatlıkla besler.

Merhaba, kısaca sorularımı özetlemek gerekirse MSI B450 GAMING Plus anakart sahibiyim. Mevcut işlemcim ve ekran kartımı yükseltmek istiyorum.
Kafamda GPU olarak 3060 Ti ve CPU olarak Ryzen 7 3700X veya Ryzen 5 5600X var.
Bu güncellemeyi yaptığım takdirde mevcut anakartım tarafın da bir sıkıntı yaşar mıyım? 3 sene kadar herhangi bir güncelleme yapmayacağım için tavsiyeleriniz önemli, yardımlarınızı rica eder iyi forumlar dilerim.
Asus 5000 serisi için bios yayınladı diye biliyorum.

3700X ile 3060 Ti daha mantikli olacaktir. B450'de yeni nesil Ryzen islemciler biraz sikinti. ASUS anakartlarda yayinlandi ama MSI anakartlarda Ryzen 5xxx destegi yayinlanmadi.

Msi sitesinde modeli aratarak araştırdım ve Supports AMD® RYZEN™ 1st and 2nd Generation/ Ryzen™ with Radeon™ Vega Graphics Processors for Socket AM4
  • CPU (MAX SUPPORT) Ryzen 9 olarak gözüküyor.
Değerli cevaplarınız için teşekkürler.

MSI sitesinde modeli aratarak araştırdım ve supports AMD® Ryzen™ 1ST and 2ND generation/ Ryzen™ with Radeon™ Vega Graphics processors for socket am4.
  • CPU (Max Support) Ryzen 9 olarak gözüküyor.
Değerli cevaplarınız için teşekkürler.

Bence acele etme biraz daha bekle ocak gibi daha fazla B450 modelinin 5000 serisini destekleyeceği söyleniyor. Zaten hepsi aynı anda olmaz BIOS güncellemesi gele gele desteklerler. İlk başta hiçbir B450 ve X470 desteklemiyordu şimdi 4-5 tane destekliyor.

Geri
Yukarı