B450 M-K bilgisayara SSD yükseltmesi yapma

maksMka_0015

Picopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Öncelikle merhaba PC'yi 1.5 ay önce aldım 500 GB SSD vardı çoğunluk AAA oyun oynuyorum bunun içinde depolama gerekli. Başlarda silip yüklerim diye dert etmedim ama RDR 2 + 3 4 oyun indirdim 50 GB yer kaldı RDR'yi oynadım az. Sildim yerine oyun yükledim yine yer kalmadı. Yani anlayacağınız SSD yükseltmem gerek. Anakartımda 4 SATA SSD yeri var ( M.2 dolu) sonra bir bakim dedim 500 veya 1TB SATA SSD'lere bazılarında yazıyor yok bilmem PCI 3.0 4.0 SATA SSD yok şunu destekler cart curt bir şey anlamadım kapattım. Şimdi hangi SSD takmalıyım yanlış bir şey yaparsam uğraşılmaz. Bilgileri eksik yazmışsam siz sorun ben de vereyim.
Özellikler.
RTX 4060.
R5 5500.
B450 m k
16 RAM.
500 GB Crucial M.2 SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe sorun değil zaten o kadar pahalı bir şey değil ama 500 GB ya da 1 TB F p olursa iyi olur.
Bütçe ne kadar? SATA SSD alıp takabilirsiniz veya PCI-e M.2 adaptör alıp M.2 SSD takabilirsiniz.

Bütçe ne kadar? SATA SSD alıp takabilirsiniz veya PCI-e M.2 adaptör alıp M.2 SSD takabilirsiniz.

Hocam ben SATA SSD alayım. SSD'ler konusunda pek bir bilgim yok ne işe yaradığını ve 2 3 şeyini falan biliyorum YT'den bakılır da nasıl yapıldığı ama uğraşmak istemiyorum SATA SSD alırsam benim için kafi.

Yeni konular

Geri
Yukarı