B450-PLUS GAMING vs. B450 GAMING PLUS vs. B450 AORUS PRO

Aorus Pro VRM ve mosfet soğutması olarak en rezalet model aralarında. 110 dereceye çıktığını söyleyenler var. Aynı şekilde TUF modelin de VRM ve mosfet soğutması rezalet.

Msi B450 Gaming Plus en iyi VRM'lere ve soğutmasına sahip olan B450 anakarttır. Nerede sorarsanız bunu söylerler. Cehalet kokuyor konu.

Aorus Pro VRM ve mosfet soğutması olarak en rezalet model aralarında. 110 dereceye çıktığını söyleyenler var. Aynı şekilde TUF modelin de VRM ve mosfet soğutması rezalet.

Msi B450 Gaming Plus en iyi VRM'lere ve soğutmasına sahip olan B450 anakarttır. Nerede sorarsanız bunu söylerler. Cehalet kokuyor konu.
Kusura bakmayın, anakartlar hakkında maalesef bilgiye sahip değilim. Sadece temel 1-2 tane şey bildiğimden dolayı sormam gerekiyordu.

Kusura bakmayın, anakartlar hakkında maalesef bilgiye sahip değilim. Sadece temel 1-2 tane şey bildiğimden dolayı sormam gerekiyordu.
MSI tercih edin.
Bios kısmında da B450'de kendini en iyi geliştiren MSI oldu. RGB falan anakart kalitesini belirlemez. En iyi X470'leri bile geride bırakan bir kart B450 Gaming Plus.

Giriş seviyesi olmasa da orta seviye B550 tercih edebilirsiniz.
PCIE GEN versiyonu kafanıza takılmasın, RX 5700XT gibi bir kart ancak GEN1 sınırını zorlayabiliyor pek çok oyunda. GEN3 sınırını zorlayacak bir kart yok şimdilik.
Çok çok yüksek hızlı SSD'ler hakkında emin değilim, araştırmak lazım. Tahmini olarak SSD'lerin de bu sınıra takılmayacağını düşünüyorum.

B550M Bazooka'nın B450 Tomahawk, Prime B550 Plus'ın TUF B450 Pro ve TUF B550M Plus'ın ise yeni model olan TUF B450M Pro S ile çok benzer olduklarını söyleyebilriz. Yani en üst düzey B450'ler B550'nin orta düzey modellerine anca rakip olabiliyor.

MSI tercih edin.
Bios kısmında da B450'de kendini en iyi geliştiren MSI oldu. RGB falan anakart kalitesini belirlemez. En iyi X470'leri bile geride bırakan bir kart B450 Gaming Plus.
Zaten bir RGB takıntım yok. Sadece alıcağım bilgisayarın uzun ömürlü olmasını istiyorum.
Giriş seviyesi olmasa da orta seviye B550 tercih edebilirsiniz.
PCIE GEN versiyonu kafanıza takılmasın, RX 5700XT gibi bir kart ancak GEN1 sınırını zorlayabiliyor pek çok oyunda. GEN2 ve GEN3 sınırını zorlayacak bir kart yok şimdilik.
Çok çok yüksek hızlı SSD'ler hakkında emin değilim, araştırmak lazım. Tahmini olarak SSD'lerin de bu sınıra takılmayacağını düşünüyorum.

Peki makalenin dışında tavsiye ediceğiniz orta seviye B550 var mı acaba? Ayrıca makaleyi paylaştığınız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı