Çözüldü B450 S2H LAN olmasına rağmen internete bağlanamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mcbabyface

Femtopat
Dostlar, yeni bir bilgisayar topladım anakart olarak da Gigabyte B450 S2H aldım. Anakartımda LAN özelliği var ama şu an bilgisayara internet bağlamak için Ethernet kablosu istiyor. Ben mi yanlış anladım bilmiyorum. Bu bilgisayarı Wi-Fi'e bağlama şansım var mı? Nasıl bağlayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
LAN zaten ethernet için değil mi? Wi-Fi ile kullanmak için cihaz satın almanız gerekmektedir. Sadece ethernet kablosunun bir ucunu PC'ye ve diğer ucunu modeme takarak internete bağlayabilirsiniz. (Cihaz yoksa tabii.)
Dostlar, yeni bir bilgisayar topladım anakart olarak da Gigabyte B450 S2H aldım. Anakartımda lan özelliği var ama şu an bilgisayara internet bağlamak için ethernet kablosu istiyor. Ben mi yanlış anladım bilmiyorum bu bilgisayarı Wi-Fi'e bağlama şansım var mı? Nasıl bağlayabilirim?

Lan eşittir ethernet demektir. Yani büyük ihtimalle anakartınızda Wi-Fi özelliği yok.

LAN zaten ethernet için değil mi? Wi-Fi ile kullanmak için cihaz satın almanız gerekmektedir. Sadece ethernet kablosunun bir ucunu PC'ye ve diğer ucunu modeme takarak internete bağlayabilirsiniz. (Cihaz yoksa tabii.)

Çözüm
Anakartta Wi-Fi yok ise adaptör ile bağlarsınız. Onun dışında da, anakartın Wi-Fi özelliği olması lazım. O yok ise çözüm adaptör kullanmakta.

Anladım dostum sağol
Anladıysan ve başka bir sorun yok ise en açıklayıcı cevabın olduğu mesajın sağ altındaki "En iyi cevap" butonuna tıklayabilirsiniz. Tabii en bilgilendirici olan mesajı seçmeniz daha adil olacaktır.

Geri
Yukarı