B450 Tomahawk BİOS Ekranında Hiçbir Tuş Çalışmıyor

4PieD

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Kocaeli
Bilgisayar yeni toplandı. Windows kurduktan sonra BIOS'a girip ayarlarına bakmak istedim mouse klavye çalışmasına rağmen bios ekranında herhangi bir işleve sahip değil. USB 3.0 ve 2.0 portlarına takmama rağmen durum aynı. Sistem geçici olarak TV'ye bağlı çözünürlük sebebiyle böyle bir sorun yaratacağını düşünmüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Klasik format işlemi yaptım. Bios pilini çıkarıp bekledikten sonra “run setup” ı seçtim orada load seçeneğini seçmedim ve durum yine aynı oldu. @Recep Baltaş
IMG_7481.JPG

Son düzenleme:
Windows üzerinden BIOS'u güncellemeye dene. Şuan ki BIOS dosyan hasar görmüş ve bu yüzden ne arayüzü açılıyor ne de senin klavye girişlerini algılıyor.

Windows üzerinden BIOS güncellemek için şu adımları takip edebilirsin. (Not: Video 2015 yılından kalma, programın arayüzü değişmiş olabilir.)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows üzerinden BIOS'u güncellemeye dene. Şuan ki BIOS dosyan hasar görmüş ve bu yüzden ne arayüzü açılıyor ne de senin klavye girişlerini algılıyor.

Windows üzerinden BIOS güncellemek için şu adımları takip edebilirsin. (Not: Video 2015 yılından kalma, programın arayüzü değişmiş olabilir.)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum teşekkür ederim akşam mutlaka deneyeceğim.
Ne yazıkki Bios için driver tarama seçeneğini kaldırmışlar. Ne yapmam lazım başka bildiğiniz yöntem var mı? @SypeR
Bios seçeneğini de buldum fakat maalesef olmadı. İşin garibi çözünürlük kaydetmeme rağmen yine eskisi gibi oluyor. Sistemi yeniden toplamak mantıklı mı yoksa garantisi varken götürmek daha mı mantıklı? @recep baltaş @ali güngör de yardımcı olabilirse sevinirim.

Son düzenleme:
BIOS bozuk olsa Windows açılmazdı. Ama hiçbir şey yazmıyor nedense. TV olayı pek mantıklı gelmiyor bana ama... JBAT1 pinleri ile BIOS sıfirlama yaptınız mı?

BIOS bozuk olsa Windows açılmazdı. Ama hiçbir şey yazmıyor nedense. TV olayı pek mantıklı gelmiyor bana ama... JBAT1 pinleri ile BIOS sıfirlama yaptınız mı?

Bios pilini çıkarıp yaptım sadece ayrıca Windows üzerinden de Bios güncelledim fakat herhangi bir değişiklik olmadı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı