B450 Tomahawk Max anakarta iki ekran kartı takılırsa nasıl olur?

EgeN7

Megapat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Müh.
B450 Tomahawk Max anakart ve GTX 1660 Ti ekran kartı kullanıyorum.

Eski sistemimden kalan Sapphire R7 240 ekran kartımı satmak istiyorum ancak test etmem gerekiyor.
Eski sistemimde test edemiyorum, HDD maalesef kurbağa olmuş durumda, sizlere ömür.

Anakartta ekstra ekran kart girişleri mevcut, ancak takarsam nasıl çalışır, sürücü çakışmaları, hangi uygulamayı hangi ekran kartıyla açma vb. işler nasıl olur?

Bu konuda tecrübeli olanlar varsa görüş ve tavsiyelerini okumak isterim. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 1659791418708.png
    1659791418708.png
    106,1 KB · Görüntüleme: 26
DDU ile 2 kez uğraşmamak adına bu şekilde yapabilir miyim diye sormuştum, belki tecrübeliler fikirlerini paylaşır umuduyla.

Yan yana 2 ekran kartını takabildim, çalıştı. Yeni taktığım ekran kartının da sürücüsünü yükledim. Ancak bilgisayarda normalde olmayan bir ağırlık vardı. Stabil değildi sanki. Neyse, FurMark ile test yapmaya çalıştım, FurMark 2 ekran kartını da görmesine rağmen sadece birine test yaptı. Diğerine yapamadım, bir türlü yük bindiremedim karta. GPU seçme seçeneği koymamışlar.

Böyle bir problem olunca Nvidia kartı direk çıkarıp FurMark testi yapmam gereken AMD kartı taktım. O şekilde testi yapıp AMD kartı söktüm.

Sonuç olarak ikisi birden çalıştı ancak bilgisayarda absürt bir stabilite sorunu, yavaşlık oldu ve FurMark'ta istediğim kartı test yapamadım.

Geri
Yukarı