Çözüldü B450 Tomahawk Max "IRQL NOT LESS OR EQUAL" Mavi Ekran Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PentaRavi

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 gün önce mavi ekran aldım oyun sırasında ve geri açmaya çalıştığımda bilgisayar açılmadı. Bilgisayarcıya götürdüm RAM oksitlenmiş dedi verdiler açıldı oyun oynamaya devam ettim. Art arda mavi ekranlar almaya başladım, mavi ekran geliyor reset atıyor bir daha geliyor şeklinde ve mavi ekranlarda sürekli bu hata yazıyordu. Mini dump klasörünü paylaşacağım, yardımcı olursanız sevinirim.

Öncelikle kullandığın anakart da işlemci de baya yüksek özellikli değil. Belleklerini memtest86 ile XMP açık bir şekilde test et. Hata alırsan XMP kapatıp tekrar test edebilirsin. Eğer belleklerin sorunsuz çıkarsa kullandığın diskleri de HDTune ile taratıp sağlıklarına bakmalısın.

Öncelikle kullandığın anakart da işlemci de baya yüksek özellikli değil. Belleklerini memtest86 ile XMP açık bir şekilde test et. Hata alırsan XMP kapatıp tekrar test edebilirsin. Eğer belleklerin sorunsuz çıkarsa kullandığın diskleri de HDTune ile taratıp sağlıklarına bakmalısın.
XMP açık ve kapalı bir şekilde test ettim sonuç temiz HD tune bad sector yaptım sonuç temiz hd tune health raporunu yorumlarda ss olarak atmıştım bakabilirsiniz , dediğim gibi sadece steam oyunlara girip oynayıp çıktıktan 20 saniye sonra yapıyor ve bidaha hiçbir şekilde olmuyor minidump dosyalarından anlayan biri bakarsa ve yardımcı olursa çok sevinirim @Recep Baltaş en son bakıcaktınız daha sonra cevap vermediniz.

Kullandığın disklerden sadece birini sisteme takarak kullan ve böyle deneme yap. Disklerin sorunluysa böyle bulabilirsin. Healt kısmında hata gözükmemesine rağmen bazen yanıltıcı olabiliyor. Benzer bir durumda böyle deneme yanılma yoluyla sorunumu çözmüştüm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı