B450 Tomahawk Max ve Ryzen 5 3500 için RAM tavsiyesi

Cihan genç

Hectopat
Daha fazla  
MSI B450 Tomahawk Max + Ryzen 5 3500X + Kingston HyperX Fury 8 GB (2 adet)
Sistem topladim ama sürekli farklı kodlarda mavi ekran hatası aldım. Sorunun RAM'lerden kaynaklandığını anladik ve XPG 8 GB tek RAM'le sorunsuz çalışıyor. Bu sekilde sistemi olan var mı? Hangi RAM'le tam uyumlu bu sistem? Yani anakart ve işlemcinin yanına hangi RAM'i kullanmalıyım XPG hariç?

Hyperx, kaç mhz'de çalışıyor cl değeri kaç? bunları paylaşırsan daha detaylı yardımcı olabiliriz elindeki ramlerin mhz değerlerini değiştirip stabil hale getirebilme şanşı var.

Elindeki RAM'de bir sıkıntı olabilir. Elindeki RAM'leri farklı bir bilgisayarda dene, yine mavi ekran verirse RAM'de sorun vardır, garantiye yollarsın eğer garantisi varsa. Marka model olarak tam uyumlu bir şey yok, DDR4 bir anakarta DDR4 RAM'i takabilirsin marka model fark etmiyor.

Aynı anakart ile Corsair Vengeance LPX bellekler kullandım uzun süre. Hiç sorun yaşamadım ben. Yalnızca bir örnek.

Geil evo x 2 kullanıyorum ben MSI anakart üstünde. 3600mhz Cl18. Bios ayarlarından 3800mhz’ye çektim gecikme değeri hala aynı Cl18. Şuan zor geldi yarın daha yüksekleri de deneyeceğim.

Geri
Yukarı