B450 Tomahawk RAM uyumu

Çözüm
RAM zaten 3200Mhz. Xmp ile çekilir 3200Mhz'e fakat sonradan 2. RAM takıldığında uyumluluk sorunu çıkar mı pek bilemiyorum. Daha bilgili arkadaşlar bilgilendirirler sizi :)
Hocam iptal edebiliyorsanız hemen iptal edin. 8x2 almanız lazım. Ryzen işlemciler dual channel destekliyor. Bayağı bir performans farkı var. Ram uyumu için de MSİ'ın sitesine girip bakabilirsiniz.

Eğer uyumluysa bir ay sonra aynı RAM den bir tane daha almayı düşünüyorum. Şuan tüm parçaları topladım neredeyse, bu ay ki ödemeler sıkıştı diye single RAM tercih ettim. Single RAM i 3200 MHz e OC yapabilir miyim sıkıntı çıkarır mı?

RAM zaten 3200Mhz. Xmp ile çekilir 3200Mhz'e fakat sonradan 2. RAM takıldığında uyumluluk sorunu çıkar mı pek bilemiyorum. Daha bilgili arkadaşlar bilgilendirirler sizi :)

Çözüm
Eğer uyumluysa bir ay sonra aynı RAM den bir tane daha almayı düşünüyorum. Şuan tüm parçaları topladım neredeyse, bu ay ki ödemeler sıkıştı diye single RAM tercih ettim. Single RAM i 3200 MHz e OC yapabilir miyim sıkıntı çıkarır mı?
Aynı RAM'den alırsanız sıkıntı çıkmaz. Bende o şekilde almıştım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı