B450 vs B550

Uygun B450:

Üst seviye B450:

Fiyat performans X570:

Hocam teşekkür ediyorum zaman ayırıp araştırdığınız ve bu ürünleri gösterdiğiniz için ancak zaten düşük/orta seviye anakarttan bıktığım için alacaksam da güzel bir B450 alayım diyorum Tomahawk gibi, gözüm başından beri Tomahawk'taydı zaten. Veya destek sıkıntısı çıkarsa B550 Tomahawk'a bakıyorum. Problem burada zaten. Diyelim ki 4000 serisi işlemci almak istedim, ne olacak? Adamlar yazmış oraya B450'ler BETA BIOS ile Ryzen 4000 destekleyecek diye ama işte insan emin olamıyor, ben son mesajımda bu durum hakkında fikir almak ve tartışmak istedim.

B550 Tomahawk yerine çok az koyup Asus Prime X570-P alınabilir.

Tomahawk evet daha mantıklı ama kullanamadıktan sonra anlamı yok.

Evet şimdi tekrar baktım ki X570 anakartlar 2. nesil işlemcileri de, 4. nesil işlemcileri de destekliyormuş. Bu durumda B550 almak kullanamadıktan sonra anlamlı değil. Konudaki arkadaşlar o yüzden X570 önermiş.

O zaman duruma göre B450 Tomahawk veya sadece ihtiyacım olan özelliklere sahip bir X570 alıp geçeceğim. Herkese teşekkürler.

Sırf X570 olduğu için çok uygun kartlara bakmayın tercih en az X570-P olsun.

Haklısınız, anakartların ne kadar önemli olduğu konusunda nasibimi aldım iyice araştırmadan almayacağım. Gönderdiğiniz X570 güzel gibi. Ancak genel olarak her şeyin fiyatı uçmuş. Doların 6,87 TL olması gerçekten çok kötü. Zamanında her şeyi uyguna aldım diye seviniyordum, yine yüzümüz gülmedi.

Hocam zaten B450 Tomahawk Max almayı düşünüyor en iyi B450. ASUS TUF a gerek yok hocam.
Ben ASUS kullanıyorum memnunum kafa kafaya kartlar zaten ama bir kaç sıcaklık testinde ASUS daha serin çalıştığını gördüm o yüzden ASUS aldım biraz da ASUS markasını seviyorum..

Geri
Yukarı