B450'den B550'e geçilir mi?

Bütçe
1000
İzlediğim videolarda B550 chipsetli bilgisayarlarda %10 daha az CPU kullanımı ve 3-5 derece ısı farkı vardı 4. maddeden kastım şu an 799 liraya B550 alınabiliyor olması. PCI'e bilgisi için teşekkürler anlaşılan worth değil en iyisi yeni cpularo beklemek.
Dostum sanırım 799 dediğin model Asus Prime B550M-K modeli değil mi? Bende de aynı anakart var, 800 liraya almıştım bende ve fiyatına göre çok memnunum sıkıntı yok ama eminim VRM açısından şuan senin elindeki B450 kartla ya aynıdır ya daha kötü 🤣 Prime-K, B550 serisi içinde en giriş seviye VRM özelliklerine sahip. Yani sen VRM upgrade'i kazanmak istersen 799 lira olan Prime-K modelini değil de şöyle en azından 1400-1500 tl bandındaki varyantlardan birini alman gerekir ki o zaman da zaten işin fiyat avantajı yok oluyor, zaten bu yüzden hiç konuşmaya gerek yok demiştim 😁

Hayır bahsettiğim anakartlar şu an 836 lira olan MSI B550M a Pro'ya da 900 lira olan B550M S2H anakartlardan bahsediyorum ama genel olarak bakınca madem anakart değişicem dediğiniz gibi bütçeyi yükseltip en azından ses yongası ve MOSFET soğutucuları daha iyi olan şık bir anakarta geçmek daha mantıklı.

Geri
Yukarı