B450M-A Pro BIOS Update nasıl yapılır?

kadiremrt03

Hectopat
RAM
8 gb ddr4 2666mhz
Ekran kartı
Gt 1030
Anakart
B450m a pro max
İşlemci
Ryzen 5 5500
İyi günler arkadaşlar. Öncelikle B450M-A Pro Max aldım ve bununla birlikte R5 5500 aldım önceden Intel işlemci kullanıyordum bu iki parçanın kullanılabilmesi için BIOS Update lazımmış ama bende eski nesil bir Ryzen işlemci yok. Ve flash BIOS denen zımbırtı yeri de yok yardım eder misiniz başka yolu yok mudur bunun acaba bilen var mı?

İyi günler arkadaşlar. Öncelikle B450M-A Pro Max aldım ve bununla birlikte R5 5500 aldım önceden Intel işlemci kullanıyordum bu iki parçanın kullanılabilmesi için BIOS Update lazımmış ama bende eski nesil bir Ryzen işlemci yok. Ve flash BIOS denen zımbırtı yeri de yok yardım eder misiniz başka yolu yok mudur bunun acaba bilen var mı?

Maalesef başka yolu yok.
Anakartı aldığınız yere tanıdık bir bilgisayarcı var ise oraya ya da servisine götürüp yükseltme yapmanız lazım.

Öncelikle teşekkür ediyorum bir şey daha sormak istiyorum. Peki güncellemeyi yaptıktan sonra çalışır mı kesin olarak geri dönerseniz minnettar olurum.

Tabii ki çalışır son BIOS'u yüklemeniz lazım.
Dikkat edin yüklediğiniz BIOS beta olmasın.
Markalar bazen beta biosuda sayfalarında yayınlıyor.
Böyle bir durum var ise bir önceki BIOS'u yükleyebilirsiniz.

Tabii ki çalışır son BIOS'u yüklemeniz lazım.
Dikkat edin yüklediğiniz BIOS beta olmasın.
Markalar bazen beta biosuda sayfalarında yayınlıyor.
Böyle bir durum var ise bir önceki BIOS'u yükleyebilirsiniz.

Geri döndüğünüz için teşekkür ederim beta olup olmadığını nasıl anlayabilirim kusura bakmayın biraz bilgisizim bu konularda.

Geri döndüğünüz için teşekkür ederim beta olup olmadığını nasıl anlayabilirim kusura bakmayın biraz bilgisizim bu konularda.

Olur mu hocam zaten bilgili olsan burada ne işin var.

7C52v3g sürüm BIOS'u aşağıdaki adresten indirip kurabilirsiniz.
Bir de YouTube'dan video linki verdim yardımcı olması için.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Olur mu hocam zaten bilgili olsan burada ne işin var.

7C52v3g sürüm BIOS'u aşağıdaki adresten indirip kurabilirsiniz.
Bir de YouTube'dan video linki verdim yardımcı olması için.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yardımın için çok teşekkür ediyorum hocam bir de acaba ben yeni RAM aldım DDR4 2666MHz benim anakart 2667 istiyor sıkıntı yapar mı?

Geri
Yukarı