B450M-A Pro Max BIOS ve Boot Menüsü açılmıyor

Skyming5345

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
2x Kingston 16gb D4 3200 Rgb Cl16
SSD veya HDD modeli
Kioxia Exceria G2 NVMe 1TB
Ekran kartı
Sapphire PULSE Radeon RX 6600
Anakart
B450M-A Pro Max
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhaba, son 2 haftadır bilgisayarımda çok fazla sorun yaşıyorum. Her hafta yeni bir sorun çıkıyor. Bilgisayarımda ilk sorunum oyunlarda "geçersiz platform" hatası. Bilgisayarım 64 bit olmasına rağmen 32 bit olarak algılıyor ve oyundan atıp "geçersiz platform" hatası veriyor. Bu sorunu düzeltmek için yeni bir M.2 SSD aldım, bilgisayarı formatladım ve farklı RAM'ler denedim, ancak bu sorunu bir türlü çözemedim. Bu hatadan sonra Diskte hiç bir işlem gerçekleştiremiyordum ve disk bir anda bilgisayar da gözükmemeye başlıyordu yeniden başlatınca da düzeliyordu.

Bu sorundan birkaç gün sonra ise oyun oynarken 2. monitörüm kendi kendine kapanıp açılmaya başladı ve açıldığı zaman da monitörde dalgalanmalar oluyordu. Bu sorunu da nasıl çözeceğimi bilmiyorum.

Dün de yeni bir sorun başladı, artık BIOS ve BOOT menüsüne hiçbir şekilde giremiyorum. Girmeye çalıştığımda bilgisayar siyah ekranda kalıyor. 15 dakika falan bekledim, belki açılır diye, ama açılmadı. Artık ne yapacağımı da bilemiyorum. Aklıma gelen tek şey yeni bir anakart almak. Sizin düşünceleriniz nelerdir?

Geri
Yukarı