B450M anakart ile RX 6600 XT kullanılır mı?

kaan2001

Picopat
Daha fazla  
Dostlar merhaba. MSI B450M Pro VDH Plus anakartımda RX 6600 XT kullanmak istiyorum. Ancak benim anakartim 3.0 ekran karti 4.0 sorun cikartir mi bana? Alacagim ancak bu farki duyunca once bilgi almak istedim.

Kullanabilirsin. Birkaç FPS kaybın oluyor sadece.
cok yüksek bir kayip degil ise anakarti degistirmek istemiyorum cunku ekran kartina parayi zor biriktirdim. islemciyi bile yazin degistirecegim su an ryzen 5 1600 3.4ghz kullaniyorum 12nm olan modelini. oc yapacagim yaza kadar idare etmesi yeterli belki nasip olursa anakartida yazin degistiririm ilk ekran kartina para biriktirelim malum piyasa cok yuksek

Dostlar merhaba. MSI B450M Pro VDH Plus anakartımda RX 6600 XT kullanmak istiyorum. Ancak benim anakartim 3.0 ekran karti 4.0 sorun cikartir mi bana? Alacagim ancak bu farki duyunca once bilgi almak istedim.
PCİ Express 4.0 geriye dönük desteği mevcuttur. Zaten ekran kartlarında 3.0 desteğinin bile bant genişliğini tam kullanılmıyor. Bununla beraber FPS yönünden herhangi bir artısı eksisi yok.

6500XT 4.0 X4 bağlantısı yüzünden sıkıntı yaratıyor. Diğer ekran kartlarında böyle bir sorun yok. İşlemci OC'ye rağmen çok zayıf kalır o ekran kartına. Anakarttan önce işlemci yükseltmek daha iyi olur.

6600 XT'de 6500 XT gibi PCIe 3.0 çok bir sorun değil, 8 FPS'e kadar kayıp oluyor sanırım maksimumda. Kaldı ki 160 FPS alıyorsan atıyorum 8 FPS çok da bir kayıp değil bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı