B450M anakarta işlemci önerisi

Yani en alt sınıf AM4 işlemcisinin yanına B550 almak fazla abartı olur. Attığın anakartta DP port var.
İşlemci olarak öneri üzerine 5600g alacağım muhtemelen. Anakartta beklediklerim 4 slot ram, B450 veya B550 chipset (A320, A520 de bakmalı mıyım?), dp port. Birkaç senedir donanımla çok da ilgilenemedim. Her bileşen için öneriye açığım.

4 RAM gerekli mi ki? Quad channel çalışan bileşenler çok yaygın değil. Dual channelde 16-16 olabilir direkt 32GB RAM takacaksanız. Bütçenize uygun anakartı alın.

4 RAM gerekli mi ki? Quad channel çalışan bileşenler çok yaygın değil. Dual channelde 16-16 olabilir direkt 32GB RAM takacaksanız. Bütçenize uygun anakartı alın.
Adam, yaklaşık 15 yıl önce kurduğum iki çekirdekli AMD işlemcili bilgisayarı halen kullanıyor. Atıyorum 10 yıl sonra, ki o zamana da 32 gb ram bile ucuzlar, alıp takarım diye düşünüyorum. Yanlış mı düşünüyorum? Donanımdan son zamanlarda uzak kaldım yazdım. Mesela hangi anakartı alayım? A320? A420? Hangisine bakayım?

Bütçe varsa B550 yoksa B450 alabilirsiniz. Quad channel desteklemiyor genel olarak bu anakartlar o yüzden 2 RAM slotlu alabilirsin. Eğer ucuzlarsa 2x16 alırsınız yani bir şey değişmeyecek yine Dual channel çalışacak.

Varsa kafanızda bütçe ona göre bir anakart önerelim.

Geri
Yukarı