Çözüldü B450M Dragon M.2 SSD desteği

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HypNeX

Hectopat
Merhaba. B450M Dragon anakarttım var. M.2 SSD almak istiyorum. Aklımda Samsung 980 Pro modeli var fakat tam performansını kullanabilir miyim diye bir sorun var. Ne kadarlık bir hızı destekliyor? Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
980 Pro ile de PCIe 3.0 olarak çalışır. Anakart desteği 3.0.

Çözüm
Merhaba. B450M Dragon anakarttım var. M.2 SSD almak istiyorum. Aklımda Samsung 980 Pro modeli var fakat tam performansını kullanabilir miyim diye bir sorun var. Ne kadarlık bir hızı destekliyor? Yardımcı olabilir misiniz?

980 Pro her halükarda alınmaz. Fury Renegade daha ucuz ve daha iyi. Ayrıca PCIe 3.0 olduğu için Max 3500MB/s hız alırsın.

PCIe versiyonu veri aktarım hızını temsil ediyor diyebiliriz. 980 Pro pek de başarılı bir model değil. 970 Evo Plus daha iyi.

PCI-e olayını tam anlayamadım kusura bakmayın o tam ne oluyor? Bir de Max 3500MB/s alacak isem o hızlarda almam daha mantıklı değil mi fiyat bakımından daha uygun olmaz mı?

Hayır hocam şu an fp olarak alabileceğin en iyi SSD bu. İleride B550 veya farklı bir karta geçince kullanırsın Full hız olarak.

Son düzenleyen: Moderatör:
bende de aynı anakart var ve yeni ssd olarak 980 pro 2tb aldım acaba bilgisayarı zorlar mı veya berhangi bir sorun yaratır mı

PCI-e olayını tam anlayamadım kusura bakmayın o tam ne oluyor? Bir de Max 3500MB/s alacak isem o hızlarda almam daha mantıklı değil mi fiyat bakımından daha uygun olmaz mı?
kanka şu anda çalışıyor mu rahat kullanabiliyor musun?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı