B450M Dragon pasif soğutma uygulanmalı mı?

eklcrsln

Centipat
Daha fazla  
Aldığım hazır sistemle gelen anakart B450M Dragon idi. Ben şu ana kadar gözle görülür çok mühim bir eksisine denk gelmedim. Ancak forumlarda çok yerilen bir model, ASUS'un sitesinden VRM'lerine baktığımda ise kalitesiz olmadığını gördüm ancak pasif soğutmaya sahip değiller. Boşta 30 derece civarlarında geziyor. 10dk AIDA64 testinde ise 34 derece oldu. Kendim ayrıyeten bir pasif soğutma uygulamalı mıyım sizce? Bunların yanı sıra RGB desteği dışında çok engel koyacak bir eksisine denk gelmedim, peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Performans sıkıntısı çekmediğiniz sürece ek yatırım yapmanıza gerek yok diye düşünüyorum.

İşlemciniz Ryzen olduğu için de OC vb. yapmanıza pek gerek yok zaten.

Gerekirse daha iyi bir Anakart alırdım ama mevcuda yatırım yapmazdım. Daha iyisi var diye sizinki yetersiz anlamına gelmez sonuçta.

Performans sıkıntısı çekmediğiniz sürece ek yatırım yapmanıza gerek yok diye düşünüyorum.

İşlemciniz Ryzen olduğu için de OC vb. yapmanıza pek gerek yok zaten.

Gerekirse daha iyi bir Anakart alırdım ama mevcuda yatırım yapmazdım. Daha iyisi var diye sizinki yetersiz anlamına gelmez sonuçta.
O.C dışında anakartın bana pek bir eksisi yok şu anda uzunca bir süre de O.C düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı