B450M Dragon sistemde mikrofon düzgün çalışmıyor

anilyldz

Picopat
Daha fazla  
Merhablar, yaklaşık 2 ay önce bir bilgisayar aldım. Hiçbir sıkıntım yok ancak şöyle bir şey varki mikrofon masaüstü sesini alıyor benim sesimi almıyor oyun içi sohbet olsun Skype olsun Discord olsun hiçbir türlü sesimi almıyor. Ancak masaüstünde ne olursa onun sesini alıyor misal şarkı dinliyorum oyundayım mikrofonum açık şarkının sesi gidiyor ancak benim sesim gitmiyor, ben konuşurken hiç oynama bile yok, eski bilgisayarımda aktif olarak kullanıyordum bu arada mikrofonu 3 tane başka bilgisayarda da çalışıyor ancak bende çalışmıyor, ses sürücülerini falan ASUS'un sitesinden indirip de yaptım ne yaptıysam olmadı kafayı yiyeceğim.
(Anakartım B450M Dragon)

Hocam bi benzerini yaşadım tesadüfen çözdüğüm için net bir şekilde şunu yapın diyemiyorum ama ayarlarla ilgili bir durumdu.
Anakart böyle bir soruna sebep olur mu bilmem ama PC'de "high definition audio aygıtı" içinde bir yerleri kurcalarken tesadüfen düzelmişti benim sorunum.

Mikrofonunuzu ses ayarlarından varsayılan olarak ayarladınız mı?

Evet ayarladım, neden olmuyor bilmiyorum.

Hocam bir benzerini yaşadım tesadüfen çözdüğüm için net bir şekilde şunu yapın diyemiyorum ama ayarlarla ilgili bir durumdu.
Anakart böyle bir soruna sebep olur mu bilmem ama PC'de "High Definition Audio aygıtı" içinde bir yerleri kurcalarken tesadüfen düzelmişti benim sorunum.

Bende de bir ara düzeldi ama sonra yine bozuldu.

Geri
Yukarı