B450M-H ile R5 2600 OC yapmak

barisbozkus

Centipat
Yer
Manisa
Daha fazla  
AMD Ryzen 5 2600 işlemci kullanıyorum. Stok soğutucu ile kaç GHz ve volt değerlerine çıkabilirim? Gigabyte B450M-H anakart kullanıyorum.

Voltaj vermeden 4.1 de stabilite sağlayacağını düşünmüyor, bence sormak yerine denemelisin.
Deneyerek işlemcinin limitlerini bulabilirsin, voltaj vermeden denersin teste sokarsın, sorun çıkarırsa kademeli olarak voltaj arttırırsın.

Şu anlık Ryzen Master ile kademe kademe deneyeceğim. Başka önerebileceğiniz stres testi programları var mı?

Düzenleme: Az önce Ryzen Master ile 4.0 GHz'de voltaj vermeden teste soktum. Ekran gitti. Akabinde bilgisayarı yeniden başlattım. 3.9 GHz'i voltajsız 50-60 derecelerde görmek bile bana göre harikaydı. 😅

Son düzenleme:
Şu anlık Ryzen Master ile kademe kademe deneyeceğim. Başka önerebileceğiniz stres testi programları var mı?

Düzenleme: Az önce Ryzen Master ile 4.0 GHz'de voltaj vermeden teste soktum. Ekran gitti. Akabinde bilgisayarı yeniden başlattım. 3.9 GHz'i voltajsız 50-60 derecelerde görmek bile bana göre harikaydı. 😅
Aida 64 kullanıyorum ben.Fpu testine sokabilirsin.

Bütün fabrika çıkışlı R5 2600'lar 3.9 GHz Turbo Boost frekans değerine sahiptir. OC için ise size kalmış bir şey stok olarak 3.9'a çıkıyor.

Arkadaş stock ile ilgili bir şey sormamış, OC sormuş bu bilgilendirmeyi o yüzden yaptım.
Bende biliyorum Boost frekansının 3.9 olduğunu, kendim de kullanıyorum.

Geri
Yukarı