B450M-H M.2 Girişinde Vida Var Mı?

Lyraess

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600 - RX6700XT - 8x4 3000 MHz
Merhabalar. Anakartıma M.2 SSD aldım ancak merak ettiğim konu var. Aşağıdaki resimde gördüğünüz vida gibi parça benim anakartımın üstünde de takılı. Dışında siyah bir kare, iç kısımda ise düdüğe benzeyen bir parça var. Bu M.2 SSD takmak için gereken vida yerine mi geçiyor yoksa farklı bir vida almam gerekir mi?

Inked1000_LI.jpg

Orası tamamen SSD'den bağımsız bir yer bende SSD monte ettim fakat öyle bir şeyle uğraşmadım. Sokete takıp verilen 2 vidayı sıkıyorsun bitiyor.

Yanlış bilgi vermeyelim arkadaşlar B450M-H modelinde o plastik M.2 vidası niyetine koyuluyor onu çıkartıyorsun M.2 SSD'yi yerleştirip tekrar o plastiği takıyorsun. B450M-S2H modelinde vida bulunmakta bu modelde bulunmamakta karıştırıyorsunuz.

Yanlış bilgi vermeyelim arkadaşlar B450M-H modelinde o plastik M.2 vidası niyetine koyuluyor onu çıkartıyorsun M.2 SSD'yi yerleştirip tekrar o plastiği takıyorsun. B450M-S2H modelinde vida bulunmakta bu modelde bulunmamakta karıştırıyorsunuz.
Güvenlik amaçlı kullanılıyor olabilir ama m2 SSD'ler standarttır 2 adet vida girişi bulunur hepsinde.

Hocam anakartı ezbere bildiğim için bu kadar net ve emin konuşuyorum elimin altında var.
B450M-H anakartında M.2 vidası plastik olarak gelmekte B450M-S2H da normal vida var.
Ben dediklerini reddetmiyorum ki sadece :D m2 ssd için olan konuya açıklık getiriyorum.

O Plastik olanlarda 2 çeşit var vida yok.
1.seçenek kare kısmından çeviriyorsun.ssd yi takıyorsun.geri çeviriyorsun konumlanmış oluyor.
2.tip ise kareden çekiyorsun. plastiğin bir kısmı çıkıyor ssdyi takıyorsun sonra plastiği yerine geri takıyorsun.

Bizim işyerindede bunu görünce çözememiştim..Bu zamana kadar 2 tipini gördüm.

O plastik olanlarda 2 çeşit var vida yok.
1.seçenek kare kısmından çeviriyorsun. SSD'yi takıyorsun. Geri çeviriyorsun konumlanmış oluyor.
2.tip ise kareden çekiyorsun. Plastiğin bir kısmı çıkıyor SSD'yi takıyorsun sonra plastiği yerine geri takıyorsun.

Bizim iş yerindede bunu görünce çözememiştim. Bu zamana kadar 2 tipini gördüm.

2. tip kullanılıyor hocam bu anakartta teşekkürler bilgilendirme için. Ben bir türlü açıklayamadım onu :D
Ben dediklerini reddetmiyorum ki sadece :D M.2 SSD için olan konuya açıklık getiriyorum.

:D doğrudur hocam bir şey demiyorum bende arkadaşın kafası karışmasın diye direttim :D

2. tip kullanılıyor hocam bu anakartta teşekkürler bilgilendirme için. Ben bir türlü açıklayamadım onu :D

:D doğrudur hocam bir şey demiyorum bende arkadaşın kafası karışmasın diye direttim :D
Yani haklısın zaten konuyu açıklamış bulundular problem kalmadı.

Geri
Yukarı