B450M-K II sisteme RAM önerisi

Bütçe
1000tl

MertKurt5

Femtopat
Daha fazla  
Anakart
ASUS Prime B450M K II
APU bir sistem topluyorum,
Anakart (daha almadım düşünüyorum BIOS'u kurmayı bilmiyorum kolay yol olan flashback olduğundan dolayı almayı düşünüyorum fiyatı da uygun geldi):https://www.proshop.dk/Bundkort/ASU...erunner&utm_medium=cpc&utm_campaign=pricesite

İşlemci: Ryzen 5 5600G.

RAM olarak Corsair Vengeance 2x8 16 GB 3200MHz RAM düşünüyorum işlemci 3200MHz desteklediği için ama anakartta OC dışı olmuyor sanırım. OC yapmadan bu anakartta çalışabilir mi bu RAM'ler?

APU bir sistem topluyorum,
Anakart (daha almadım düşünüyorum BIOS'u kurmayı bilmiyorum kolay yol olan flashback olduğundan dolayı almayı düşünüyorum fiyatı da uygun geldi):https://www.proshop.dk/Bundkort/ASU...erunner&utm_medium=cpc&utm_campaign=pricesite

İşlemci: Ryzen 5 5600G.

RAM olarak Corsair Vengeance 2x8 16 GB 3200MHz RAM düşünüyorum işlemci 3200MHz desteklediği için ama anakartta OC dışı olmuyor sanırım. OC yapmadan bu anakartta çalışabilir mi bu RAM'ler?
Yabancı yerden mi alacaksınız?

3200MHz RAM düşünüyorum işlemci 3200MHz desteklediği için.
AMD'nin sitesinden baktığın bilgiye göre söyledin sanırım bunu. Böyle bir şey yok. Sitelerinde belirtilen şey, JEDEC ile alakalı bir durum. Biz XMP açtığımız için JEDEC bizi bağlamıyor.
Ama anakartta OC dışı olmuyor sanırım. OC yapmadan bu anakartta çalışabilir mi bu RAM'ler?
BIOS'a girip XMP açacaksın, OC ile falan işin yok.

Yabancı yerden mi alacaksınız?

Evet yurt dışında yaşıyorum buradan almayı düşünüyorum.

AMD'nin sitesinden baktığın bilgiye göre söyledin sanırım bunu. Böyle bir şey yok. Sitelerinde belirtilen şey, jedec ile alakalı bir durum. Biz XMP açtığımız için jedec bizi bağlamıyor.

BIOS'a girip XMP açacaksın, OC ile falan işin yok.

İşlemciyi Amazon'dan aldım orada yazıyordu şimdi sitesindende baktım 3200MHz'ye kadar yazıyor bir de belki saçma olacak ama 2 RAM'de 3200MHz olması sorun değildir değil mi?

BIOS Update yapmana gerek yok.

BIOS Update yapmana gerek yok.

Hocam ben kendi attığım anakartı daha uygun buldum arada pek bir fiyat farkı da yok, konuyu değiştiriyor gibi olacak ama 3600MHz RAM alırsam anakarta veya Ryzen 5 5600G işlemciye uygun mudur 3200le bir fiyat farkıda yok öyleyse 3600 tercih edilebilir.

Hocam ben kendi attığım anakartı daha uygun buldum arada pek bir fiyat farkı da yok, konuyu değiştiriyor gibi olacak ama 3600MHz RAM alırsam anakarta veya Ryzen 5 5600G işlemciye uygun mudur 3200le bir fiyat farkıda yok öyleyse 3600 tercih edilebilir.
Uygundur. 3200 yazmasının hiçbir önemi yok, 5600G ile 4733 MHz RAM kullananlar oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı