B450M-K II ve R5 5600 ile overclock nasıl yapılır?

Sezer_1907

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar.

ASUS Prime B450M-K II anakart ve Ryzen 5 5600 işlemciye sahibim. Soğutucum ID-Cooling SE 224 XT V2. Overclock ile ilgili hiçbir bilgim yok. BIOS'tan D.OC.P ayarını açtım RAM'leri 3600 MHz de kullanmak için. Onun dışında bir şey yapmadım. Çok detaya girmeyerek basit şekilde nasıl overclock yapabilirim? İşlemci bu hali ile PUBG (Steam) ve Valorant'ta maksimum 63 dereceyi gördü. Bir sürü konu gördüm video izledim ama çok da bir şey anlamadım.

İşlemciniz ekran kartınızı besliyor ve sıcaklık değerleri bence o kadar da düşük değil. Yaparsanız 100-200 MHz'i geçmeyecek bir overclock yapın.

İşlemciniz ekran kartınızı besliyor ve sıcaklık değerleri bence o kadar da düşük değil. Yaparsanız 100-200 MHz'i geçmeyecek bir overclock yapın.

Nasıl yapacağım onu bilmiyorum. 63 derece için birkaç arkadaşım gayet iyi demişti. Aynı oyunları stok fanla oynamıştım 90 96 dereceleri görmüştü işlemci.

Nasıl yapacağım onu bilmiyorum. 63 derece için birkaç arkadaşım gayet iyi demişti. Aynı oyunları stok fanla oynamıştım 90 96 dereceleri görmüştü işlemci.

63 derece iyidir ama genel olarak 65-70 dereceyi geçmemesi uygundur. 90-96 gibi sıcaklıklar zaten çok kötü. İsterseniz AMD'nin overclock aracı ile deneyin eğer FPS farkına değdiğini düşünürseniz yapın.

63 derece iyidir ama genel olarak 65-70 dereceyi geçmemesi uygundur. 90-96 gibi sıcaklıklar zaten çok kötü. İsterseniz AMD'nin overclock aracı ile deneyin eğer FPS farkına değdiğini düşünürseniz yapın.
Bios üzerinden yapılıyordu genelde bunu ilk kez gördüm. Deneyeceğim teşekkürler.

Geri
Yukarı