Çözüldü B450M PLUS GAMING ve HyperX Fury RAM uyumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yasin14.14

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar ben yeni RAM almayı düşünüyorum sistemim;
AMD Ryzen 5 2400G.
ASUS TUF B450M PLUS GAMING.
HyperX DDR4 (2x4)8 GB RAM 3000MHz.

8 GB RAM yerine HyperX Fury (2x8)16 GB 3200MHz RAM almayı düşünüyorum acaba uyumluluk ile ilgili bir sorunu olur mu? Olmazsa ayriyeten BIOS'tan ayar gerekir mi? Yoksa taktığım gibi çalışır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Herhangi bir uyum problemi olmaz. Taktığınız gibi çalışacaktır fakat muhtemelen 3200 MHz yerine 2133 MHz'de çalışacaktır. Eğer taktığınız vakit otomatik 2133 MHz çalışırsa X.M.P ayarını ya da D.O.C.P olarak geçebilir, bu ayarı BIOS üzerinden aktif etmeniz gerekir. Bu ayar RAM'i standart 3200 MHz hızında çalıştırmaya yarar.
Herhangi bir uyum problemi olmaz. Taktığınız gibi çalışacaktır fakat muhtemelen 3200 MHz yerine 2133 MHz'de çalışacaktır. Eğer taktığınız vakit otomatik 2133 MHz çalışırsa X.M.P ayarını ya da D.O.C.P olarak geçebilir, bu ayarı BIOS üzerinden aktif etmeniz gerekir. Bu ayar RAM'i standart 3200 MHz hızında çalıştırmaya yarar.

Çözüm
Herhangi bir uyum problemi olmaz. Taktığınız gibi çalışacaktır fakat muhtemelen 3200 MHz yerine 2133 MHz'de çalışacaktır. Eğer taktığınız vakit otomatik 2133 MHz çalışırsa X. M. P ayarını ya da D.O.C.p olarak geçebilir, bu ayarı BIOS üzerinden aktif etmeniz gerekir. Bu ayar RAM'i standart 3200 MHz hızında çalıştırmaya yarar.

Cevabınız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı