B450M Pro için hangi BIOS sürümü yüklenmeli?

Hasan Yılmaz_

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, MSI B450M Pro- M.2 Max anakartını kullanıyorum ve BIOS güncellemek istiyorum ama hangi sürümde olduğumu sitesinde bulamadım. Anakarttan BIOS'undan baktım sürüm: E7b84ams. 90 tarih olarak:12.22.2020 gösteriyor fakat sitede böyle bir sürüm yok. En sondaki BIOS sürümünü güncellemek için öncekileri güncellemeye gerek var mı varsa sıralama nasıl olmalı?

Dosya Ekleri

• 20221005_205928.jpg
    20221005_205928.jpg
    234,7 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:
En günceli kurmanı önermem. Şuan kullandığın BIOS'ta herhangi bir problem yaşamıyorsan veya işlemci yükseltmediysen BIOS güncellemene gerek yok.

Herkese merhaba, MSI B450M Pro- M.2 Max anakartını kullanıyorum ve BIOS güncellemek istiyorum ama hangi sürümde olduğumu sitesinde bulamadım. Anakarttan BIOS'undan baktım sürüm: E7b84ams. 90 tarih olarak:12.22.2020 gösteriyor fakat sitede böyle bir sürüm yok. En sondaki BIOS sürümünü güncellemek için öncekileri güncellemeye gerek var mı varsa sıralama nasıl olmalı?

En son çıkan bu değil diğeri beta beta olanı kurmanı önermem ben bunu kullanıyorum.

MSI bazen sürümlerde isim değişiklikleri yapabiliyor. Daha önceden bu isimle indirip kurmuşsunuzdur ama ismi değişmiş olabilir, hatta içeriğinde de ufak değişiklikler olabilir. Gigabyte da yapıyor ara sıra böyle isim değişikliklerini.

22 Aralık 2020 yazıyor ama bilgisayarınızda görünen BIOS sürüm tarihi ile siteye yüklenme tarihi her zaman değişkenlik gösterir. Sizinki yüksek ihtimalle şu ikiliden biridir:

msedge_lh4drd4bEN.png

En azından 7B84vAF sürümüne güncelleyebilirsiniz, beta sürümden bir önceki.

CPU-Z açıp Mainboard kısmına da bakabilirsiniz. Orada versiyon ile alakalı bilgilerde AGESA sürümü de yazar. Belki ondan yararlanarak BIOS indirme sayfasından hangi sürümü kullandığınızı öğrenebilirsiniz. Örnek olarak:

cpuz_x64_89YLUfKrpw.png

Ama şu an hangi sürümü kullandığınızın pek bir önemi yok, sonuçta eski.
Direk beta sürümden bir önceki yani en güncel BIOS sürümünü indirip güncelleyebilirsiniz. :)
2 yıla yakın bir fark var. Mutlaka iyileştirmeler yapılmıştır.

7B84vAF (Çıkış tarihi:2022-04-20) Sürümünü kurabilirsin. Bu şu an için en stabilidir. En günceli 7B84vAH1 (Çıkış tarihi: 2022-07-15) sürümü ancak beta sürüm olduğu için önermem.

Yeni konular

Geri
Yukarı