B450M-PRO II R9 5900X destekler mi?

@General Pong Krell 5900X tavan seviye işlemcilerden. Tier a B550 veya X570 yerine gidip tier a B450 alınması mantıklı değil. Bir anakart bir işlemciyi çalıştırabiliyorsa onun için en iyi anakart olduğu anlamına gelmez maalesef. :)

Tabii ki de onun için en iyi anakart olduğu anlamına gelmiyor ama performans olarak B550 veya X570'den "stabil" değerlerde bir fark yaratmaz, gayet rahat kullanılır.

@General Pong Krell Stabil değerlerden kastınız nedir? O işlemciyi B450 ile 4.8GHz'de yük altında kullanabileceğini hiç sanmıyorum. Madem öyle niye 5900X gibi bir işlemci alsın? R5 3600 TDP değeri 65W belirlenmiş fakat 4.2GHz'de 150W'a kadar çıkabiliyor. :)

@Kckc Bütçe sorunu yoksa şu listeden Tier S-A bir B550 veya X570 seçin:

X570 Tomahawk, B550 Tomahawk veya B550-E önerimdir. :)

@General Pong Krell stabil değerlerden kastınız nedir? O işlemciyi B450 ile 4.8GHz'de yük altında kullanabileceğini hiç sanmıyorum. Madem öyle niye 5900X gibi bir işlemci alsın? :)

Nedeni beni alakadar etmiyor, o işlemci düzgün soğutulduğu sürece bence bir problem oluşturmaz. O frekanslarda işlemcileri B450 ile kullananlarda var. Ki arkadaşın anakartında VRM soğutması vs de var giriş seviye B450 değil.

@General Pong Krell Ben yetersiz olduğunu düşünüyorum. Takip ettiğim birçok yabancı forumda da önerilmiyor. Burada da önerildiğini görmedim. Arkadaşın attığı anakartın limit işlemcisi 5800X'tir bana göre. Onu bile önermiyorum fakat alınabilir.

Destekliyor, ucu ucuna yeterli gelebilir fakat alınmaz. :)

@General Pong Krell Stabil değerlerden kastınız nedir? O işlemciyi B450 ile 4.8GHz'de yük altında kullanabileceğini hiç sanmıyorum. Madem öyle niye 5900X gibi bir işlemci alsın? R5 3600 TDP değeri 65W belirlenmiş fakat 4.2GHz'de 150W'a kadar çıkabiliyor. :)

@Kckc Bütçe sorunu yoksa şu listeden Tier S-A bir B550 veya X570 seçin:

X570 Tomahawk, B550 Tomahawk veya B550-E önerimdir. :)
OC yapmayacağım

@General Pong Krell ben yetersiz olduğunu düşünüyorum. Takip ettiğim birçok yabancı forumda da önerilmiyor. Burada da önerildiğini görmedim. Arkadaşın attığı anakartın limit işlemcisi 5800X'tir bana göre. Onu bile önermiyorum fakat alınabilir.

Peki kullanılırsa ne gibi sorunlar oluşur?

@General Pong Krell Ben yetersiz olduğunu düşünüyorum. Takip ettiğim birçok yabancı forumda da önerilmiyor. Burada da önerildiğini görmedim. Arkadaşın attığı anakartın limit işlemcisi 5800X'tir bana göre. Onu bile önermiyorum fakat alınabilir.

Aslında bu dart 1 sisteminin anakartı bu sisteme b550 plus ekleseler gözüm kapalı alıcam

Yeni konular

Geri
Yukarı