B450M-PRO II R9 5900X destekler mi?

MOSFET'ler:

1620148305239.png

Evet hocam kazık gibi MOSFET soğutucusu olan bu anakartta 105W TDP'si olan bu işlemci 75-80 dereceleri geçmeyecek şekilde çalıştırılırsa MOSFET'ler terleyecek anlıyorum. Hepinize saygılar, sevgiler, iyi forumlar. @RamooY @Vardem @curiousoftech

Destekler mi?

Hocam size son kez mesaj atayım imkanınız olursa daha iyi bir anakart alabilirseniz alın ama yoksa anakart yükseltmek yerine o paraya 240'lık sıvı soğutma veya herhangi bir sağlam soğutucu alın. Zaten o anakartta MOSFET soğutucular da bulunuyor. Sağlam bir model, tıkır tıkır kullanırsınız. Hayırlı olsun şimdiden. @Kckc

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet hocam kazık gibi MOSFET soğutucusu olan bu anakartda 105W TDP'si olan bu işlemci 75 80 dereceleri geçmiyecek şekilde çalıştırılırsa MOSFET'ler terleyicek anlıyorum hepinize saygılar sevgiler iyi forumlar. @RamooY @Vardem @curiousoftech

Hocam size son kez mesaja atayım imkanınız olursa daha iyi bir anakart alabilirseniz alın, ama yoksa anakart yükseltmek yerine o paraya 240'lık sıvı soğutma veya herhangi bir sağlam soğutucu alın zaten o anakartta MOSFET soğutucularda bulunuyor sağlam bir model, tıkır tıkır kullanırsınız. Hayırlı olsun şimdiden. @Kckc
Teşekkürler

Bu anakartı hız aşırtma için satın aldım Ryzen 5 5600X le kullanıyorum. Ilk başta BIOS güncellemesini yaparken 2409'u yukleyin diger surumlerde goruntu alamazsiniz. ASUS'un resmi sitesinde bulunmakta. Bu guncellemeyi de yapmak için en fazla 16 GB bir flash bellek ve Rufus 2.2 yazılımını kullanarak FreeDOS olarak yüklenecek 4096 byte FAT32 formatında yüklenecek daha sonra BIOS güncellemesini de yaptıktan sonra PC açılır. Fakat bu sefer de Windows 11 Pro'yu kuramazssiniz sebebi bu BIOS sürümünün TPM2 desteklememesi. Bunun için en son sürüm olan 3211 yüklemelisiniz. Ekrana görüntü geldikten sonra o işlem daha basit yine flash inizi FAT32 4096 byte da bicimlendirdekten sonra 3211'i ASUS'un resmi sitesindeeki yönergeleri takip ederek BIOS açıkken temiz bir şekilde yükleme yapabilirsiniz daha sonra da Windows 11 Pro'ya yükseltebilirsiniz iyi günlerde kullanın hayırlı olsun... Tek tuşla OC yaptim işlemci de RAM de Max değerlere ulaştı hiçbir sıkıntı bulunmamakta canavar gibi anakart. Biraz uzun oldu ama 1 haftadır uğraşıyorum ben sorunu bu şekilde çözdüm.
Bu anakartı hız aşırtma için satın aldım Ryzen 5 5600X le kullanıyorum. Ilk başta BIOS güncellemesini yaparken 2409'u yukleyin diger surumlerde goruntu alamazsiniz. ASUS'un resmi sitesinde bulunmakta. Bu guncellemeyi de yapmak için en fazla 16 GB bir flash bellek ve Rufus 2.2 yazılımını kullanarak FreeDOS olarak yüklenecek 4096 byte FAT32 formatında yüklenecek daha sonra BIOS güncellemesini de yaptıktan sonra PC açılır. Fakat bu sefer de Windows 11 Pro'yu kuramazssiniz sebebi bu BIOS sürümünün TPM2 desteklememesi. Bunun için en son sürüm olan 3211 yüklemelisiniz. Ekrana görüntü geldikten sonra o işlem daha basit yine flash inizi FAT32 4096 byte da bicimlendirdekten sonra 3211'i ASUS'un resmi sitesindeeki yönergeleri takip ederek BIOS açıkken temiz bir şekilde yükleme yapabilirsiniz daha sonra da Windows 11 Pro'ya yükseltebilirsiniz iyi günlerde kullanın hayırlı olsun... Tek tuşla OC yaptim işlemci de RAM de Max değerlere ulaştı hiçbir sıkıntı bulunmamakta canavar gibi anakart. Biraz uzun oldu ama 1 haftadır uğraşıyorum ben sorunu bu şekilde çözdüm.

Dosya Ekleri

• 20211119_115522.jpg
    20211119_115522.jpg
    131,2 KB · Görüntüleme: 20
  • 20211119_191928.jpg
    20211119_191928.jpg
    158,7 KB · Görüntüleme: 21

Yeni konular

Geri
Yukarı