B450M Pro M.2 V2 anakart Ryzen 9 5900X'e ile uyumlu mu?

yusufturkes

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Stok kontrol uzmanı
Merhaba arkadaşlar render ve oyun için bilgisayarımı güncelliyorum fakat bir anda değil yavaş yavaş güncelleyeceğim. Şu an güncel kullandığım Ryzen 5 3600 işlemcimi başlıkta belirttiğim anakart ile birlikte kullanmaktayım. Fakat Ryzen9 5900X alacağım.
PCI-e 4.0 desteği olan daha güncel B550 anakarta ise hemen geçiş yapamayacağım.
Ryzen9 5900X'i halihazırda kullanmış olduğum anakart ile 1,2 ay gibi bir süre daha kullanabilir miyim? Anakart destekliyor mu? Çünkü anakartın sitesinde Max Support Ryzen9 yazıyor ama hangi nesil destekliyor onu göremedim. Destekliyorsa eğer anakartın Ryzen 9'a göre düşük olması işlemcime zarar verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
O anakartın işlemci güç tasarımı dandik, önce anakart değistirin. Sonra işlemciye bakarsınız.

B550M Pro VDH'den aşağı düşmemeniz tavsiyemdir PCI-e 4.0 kanadında. B550 Gaming Edge Wi-Fi olmalı Tomahawk ve -A Pro fiyatına, o da olabilir.

O anakartın işlemci güç tasarımı dandik, önce anakart değistirin. Sonra işlemciye bakarsınız.

B550M Pro VDH'den aşağı düşmemeniz tavsiyemdir PCI-e 4.0 kanadında. B550 Gaming Edge Wi-Fi olmalı Tomahawk ve -a Pro fiyatına, o da olabilir.

Konudan bağımsız ama eğer anlıyorsanız i5 12600K hakkında ne düşünüyorsunuz. Çoğu render testlerinde 5900X ile yarışıyor.

Konudan bağımsız ama eğer anlıyorsanız i5 12600K hakkında ne düşünüyorsunuz? Çoğu render testlerinde 5900X ile yarışıyor.

Hangi RAM sürümü ile? DDR5 mi DDR4 mü?

Eğer DDR5 ise o ekstra masraf demek, sırf 5900X'e yakın olacak diye üstüne bir de RAM alacağınıza yüksek fiyattan DDR4'ten devam edin derim şahsi fikrim.

Şöyle ufak bir hesap yaptım, 12600K senaryosu 12K TL civarı yapıyor DDR5 ile. 5900X ise takribi 9-10K.

Geri
Yukarı