B450M Pro-VDH Plus anakart ile RTX 4060 Ti uyumlu mudur?

YavuzaY

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Güvenlik
B450M Pro-VDH Plus bir anakartım mevcut fakat 4060 Ti gibi yeni nesil bir ekran kartını bu anakarta takabilir miyim? Ek olarak 4060 Ti yanında Ryzen 7 5700X almayı planlıyorum sıkıntı yaşar mıyım? (sistem yükseltme edeceğim sıfırdan dizemiyorum.)

Elimde yeni aldığım RAM kasa falan var sadece birkaç parça almayı planlıyorum o yüzden hazır sistem bakmak istemedim.

Anladım. Bir sorun yaşamazsınız gıcır gıcır kullanırsınız merak etmeyin. AM5 yönelme imkanınız var ise AM5 yönelin. NVIDIA şart değilse 7700XT alın. 4060 Ti'ya da 7700XT alırken en ucuz hangisi ise onu almaya dikkat gösterin.

1080p de kullanacaksanız 4060 Ti 16 GB falan almayın 8 GB alın.

Anladım. Bir sorun yaşamazsınız gıcır gıcır kullanırsınız merak etmeyin. AM5 yönelme imkanınız var ise AM5 yönelin. NVIDIA şart değilse 7700XT alın. 4060 Ti'ya da 7700XT alırken en ucuz hangisi ise onu almaya dikkat gösterin.

1080p de kullanacaksanız 4060 Ti 16 GB falan almayın 8 GB alın.

Yani aslında şu şekilde AMD kullanıcısıyım RX 570 RX 580 6600XT gibi kartlar kullanıp driver gibi durumlarından bıktığım için bir de NVIDIA tarafına bakmak istiyorum çünkü malum AMD driver ve WattMan hataları gibi şeylerden bana gına geldi ek olarak AM5'i birkaç yıl sonra almayı planlıyorum çünkü bazı parçalarım yeni bu yüzden değiştirmek bütçemi zorlayacaktır. 16GB'ı 2K-4K oyunlar için tercih etmeyi planlıyorum yardımınız için çok teşekkür ederim. :)

Yani aslında şu şekilde AMD kullanıcısıyım RX 570 RX 580 6600XT gibi kartlar kullanıp driver gibi durumlarından bıktığım için bir de NVIDIA tarafına bakmak istiyorum çünkü malum AMD driver ve WattMan hataları gibi şeylerden bana gına geldi ek olarak AM5'i birkaç yıl sonra almayı planlıyorum çünkü bazı parçalarım yeni bu yüzden değiştirmek bütçemi zorlayacaktır. 16 GB'ı 2K-4K oyunlar için tercih etmeyi planlıyorum yardımınız için çok teşekkür ederim. :)

4060 Ti 16 GB 2K için tercih edilebilir. Hayırlı olsun. İyi günler.

Geri
Yukarı