B450M Pro VDH Plus CPU LED ışığı yanıyor ve görüntü gelmiyor

captik01

Centipat
Daha fazla  
Anakart
b450m pro vdh plus
Herkese merhaba, iyi sosyaller.
Anakart: B450M Pro VDH Plus bulunmakta işlemci Ryzen 5 1600 kullanıyordum Ryzen 5 5500 sipariş verdim. BIOS güncellemesi yapmadığım için sanırım Ryzen 5 5500'ü görmedi CPU LED ışığı yandı sabit şekilde arkadaşımdan Ryzen 5 1600 aldım ve taktım CPU ve DRAM LED ışıkları yandı 2x8 RAM'leri yan yana takmıstım 3. ve 4. slota Ryzen 5 1600'ü de görmedi. Sonuç olarak sıkıntı RAM'i takmamda mı yoksa anakartımda mı bir problem oluştu acaba takarken herhangi bir fiziksel problem yaşamadım doğru şekilde taktım video izleyerek yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim. Teşekkürler, iyi sosyaller.

Herkese merhaba, iyi sosyaller.
Anakart: B450M Pro VDH Plus bulunmakta işlemci Ryzen 5 1600 kullanıyordum Ryzen 5 5500 sipariş verdim. BIOS güncellemesi yapmadığım için sanırım Ryzen 5 5500'ü görmedi CPU LED ışığı yandı sabit şekilde arkadaşımdan Ryzen 5 1600 aldım ve taktım CPU ve dram LED ışıkları yandı 2x8 RAM'leri yan yana takmıstım 3. ve 4. slota Ryzen 5 1600'ü de görmedi. Sonuç olarak sıkıntı RAM'i takmamda mı yoksa anakartımda mı bir problem oluştu acaba takarken herhangi bir fiziksel problem yaşamadım doğru şekilde taktım video izleyerek yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim. Teşekkürler, iyi sosyaller.

BIOS pilini çıkar en az 15 dakika bekle bunu yaptığında bilgisayarın güç kablosu ve takılı olan tüm USB'leri çıkar 4 5 seferde Power butonuna bas eğer anakartta bir sorun olmamışsa düzelecektir diye tahmin ediyorum. bu işlemi yaptığındada cpu olarak ryzen 5 1600 takılı olsun.

BIOS pilini çıkar en az 15 dakika bekle bunu yaptığında bilgisayarın güç kablosu ve takılı olan tüm USB'leri çıkar 4 5 seferde Power butonuna bas eğer anakartta bir sorun olmamışsa düzelecektir diye tahmin ediyorum. bu işlemi yaptığındada cpu olarak ryzen 5 1600 takılı olsun.
Ryzen 5 1600 yok şu anda elimde arkadaşıma geri teslim etmek zorundaydım yarın tekrar ödünç alacağım deneyip geri dönüş sağlarım teşekkür ederim ilginiz için

Ryzen 5 1600 yok şu anda elimde arkadaşıma geri teslim etmek zorundaydım yarın tekrar ödünç alacağım deneyip geri dönüş sağlarım teşekkür ederim ilginiz için.

Rica ederim umarım anakartınızda bir problem oluşmamıştır acaba statik elektrikten dolayı filan mı oldu bende bir seferinde termal macunumu değiştirmiştim eski bilgisayarımda sonra anakartımın yandığını söylediler bende bilgisayarı toptan atmıştım ama benimki aşırı eskiydi.

Rica ederim umarım anakartınızda bir problem oluşmamıştır acaba statik elektrikten dolayı filan mı oldu bende bir seferinde termal macunumu değiştirmiştim eski bilgisayarımda sonra anakartımın yandığını söylediler bende bilgisayarı toptan atmıştım ama benimki aşırı eskiydi.
yaklaşık 3.5 senedir kullanıyorum bilgisayarı ekran kartı rx 580 den rtx 2060 a değiştirdim m2 ssd filan taktım 1x16 ramden 2x16 ya filan geçişden başkas yaptım ama işlemci değiştirirken ryzen 5 1600 işlemcimi 2.elına satmıştım biosu güncellemem gerektiğini de biliyordum unuttum güncellemedim daha doğrusu bir aralar biosu güncellemiştim fakat gerekli sürüm mü bilmiyorum flashback özelliği de yok anakartımda mecburen daha eski bir işlemci bulup bilgisayarı açabilmem gerek

Yaklaşık 3.5 senedir kullanıyorum bilgisayarı ekran kartı RX 580'den RTX 2060'a değiştirdim M.2 SSD filan taktım 1x16 RAM'den 2x16 ya filan geçişden başkas yaptım ama işlemci değiştirirken Ryzen 5 1600 işlemcimi 2.elına satmıştım BIOS'u güncellemem gerektiğini de biliyordum unuttum güncellemedim daha doğrusu bir aralar BIOS'u güncellemiştim fakat gerekli sürüm mü bilmiyorum flashback özelliği de yok anakartımda mecburen daha eski bir işlemci bulup bilgisayarı açabilmem gerek.

Bende de RX 570 var. RTX 2060 güzel bir geçiş olmuş umarım yarın işlemciyi temin ettiğinizde sorununuz çözülür iyi geceler dilerim.

Geri
Yukarı