B450M S2H anakarta 4300GE için BIOS güncellemesi yapılmazsa sistem çalışır mı?

Ramazan Ö

Hectopat
Merhaba, biraz araştırdım ve alıntıya aldığım mesaja denk geldim.
Alırken satıcı ile iletişime geçtiniz mi? Yani BIOS güncellemesi için. BIOS güncellemesi yaptırmadıysanız çalışmaz. En kötü bilgisayarcıya güncelletirsiniz.
4300GE ve B450M S2H ikilisini almıştım. Tüm kabloları uygun bağlayıp monitörü taktıktan sonra sistemime görüntü gelmeyecek mi yani? Ne yapmam lazım?

@Yener K. hocam, bu konu hakkında bazı mesajlarınızı gördüğüm olmuştu. Ne önerirsiniz?

Anakartı buradan almıştım sanırım.

En azından F60 BIOS sürümünün yüklü olması gerekiyor. Destek, bu sürüm ile eklenmiş. B450M S2H, daha eski bir sürüm ile yüklü gelirse ne yazık ki güncelleme yapmanız gerekecektir.

Güncellemek için:
  • Aldığınız yere başvurabilirsiniz.
  • Servisine başvurabilirsiniz.
  • Eski bir işlemci bulup güncelleyebilirsiniz.

F60.png

Merhaba, biraz araştırdım ve alıntıya aldığım mesaja denk geldim.

4300GE ve B450M S2H ikilisini almıştım. Tüm kabloları uygun bağlayıp monitörü taktıktan sonra sistemime görüntü gelmeyecek mi yani? Ne yapmam lazım?

@Yener K. hocam, bu konu hakkında bazı mesajlarınızı gördüğüm olmuştu. Ne önerirsiniz?

Anakartı buradan almıştım sanırım.

Gaming.gen.tr bildiğim kadarıyla güncel gönderiyor anakartı. Zaten alt tarafta da desteklendiği yazıyor ama emin değilim. En kötü bir bilgisayarcıya götürüp BIOS güncellettirebilirsiniz. Gaming.gen.tr'de desteğe de yazabilirsiniz bu arada, yardımcı olurlar.

Güncel BIOS varsa şanslısınız, çalışacaktır. Ama güncel BIOS yoksa eski bir işlemci takıp güncelleme yapmanız gerekecek.
En azından F60 BIOS sürümünün yüklü olması gerekiyor. Destek, bu sürüm ile eklenmiş. B450M S2H, daha eski bir sürüm ile yüklü gelirse ne yazık ki güncelleme yapmanız gerekecektir.

Güncellemek için:
Gaming.gen.tr bildiğim kadarıyla güncel gönderiyor anakartı, zaten alt tarafta da desteklendiği yazıyor ama emin değilim. En kötü bir bilgisayarcıya götürüp BIOS güncellettirebilirsiniz.
Eski bir işlemci takma durumum yok gibi. Yaşadığım yerdeki çoğu kişinin AMD işlemci adını duyduğundan bile şüpheliyim :D
Başka bir yöntemle güncellenebilir mi?
Güncel BIOS varsa şanslısınız, çalışacaktır.
Gaming.gen.tr bildiğim kadarıyla güncel gönderiyor anakartı.
Güncel gelme ihtimali ne kadardır?

En azından F60 BIOS sürümünün yüklü olması gerekiyor.

Eki Görüntüle 1074532
Sizce F60 sürümü yüklü olabilir mi?

Mail atıp desteği aradım ama hafta sonu olduğu için kimseye ulaşamadım. Otomatik söylenen "1. sıradasınız. Müsait olan ilk müşteri temsilcisiyle görüşeceksiniz." gibisinden bir mesajla karşılaştım. Siteleri üzerinden de destek talebi oluşturdum. Pazartesi günü dönüş yaparlar sanırım. O zamana kadar açmayı denesem bir zararı olur mu?

Son düzenleme:

Güncellemek için:

Eki Görüntüle 1074532

Hocam F61 sürümü çıktı mı? Sanki bir yerde görmüştüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şansınız varsa görüntü gelir. Başka zararı olmaz. @Tim zaten yöntemleri belirtmiş.

Mail atıp desteği aradım ama hafta sonu olduğu için kimseye ulaşamadım. Otomatik söylenen "1. sıradasınız. Müsait olan ilk müşteri temsilcisiyle görüşeceksiniz." gibisinden bir mesajla karşılaştım. Siteleri üzerinden de destek talebi oluşturdum. Pazartesi günü dönüş yaparlar sanırım. O zamana kadar açmayı denesem bir zararı olur mu?
Açmayı denedin mi? Ben uğraşmak istemedim, bence sende uğraşma.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı