Çözüldü B450M S2H anakarta Arctic Freezer Sport uymuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

394919

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar anakartım B450M S2H. Arctic Freezer e-sports Duo aldim. Fakat macunu surup takmaya çalışırken fark ettim ki büyük geliyor anakarta. Sanırım 4 RAM slotlu ATX anakartlara oluyor ama. Bir bilginiz var mı bir şekilde olur mu_ B450M S2H'a yoksa illa anakart mı değişmesi lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet orijinal fanın braketi. Daha geniş braket takamam çünkü yuvası yok. Yan da koysam dikte koysam fotodaki gibi küçük kalıyor braketin yuvaları.
Braketlerin takılışı yanlış diyorum. Attığım fotoğraf ve sendekini karşılaştır göreceksin.

Capture+_2022-07-14-13-09-46.png

Bunları sök diğer türlü (180 derece döndür) tak.
Ben B450M H ile Corsair Spec-Delta kasada kullanıyorum, RAM slotlarının bir tanesine milimlik bir teması var, onun dışında sorunsuzca kullanıyorum çift fanlı olarak.

Fanın bir tanesini söküp takabilirsin.

Büyük gelmemesi lazım. Sorun ne tam olarak? RAM'lere mi çarpıyor?

Ben B450M-H ile Corsair Spec-Delta kasada kullanıyorum, RAM slotlarının bir tanesine milimlik bir teması var, onun dışında sorunsuzca kullanıyorum çift fanlı olarak.

Ters takmış olabilir misin? Uyması gerekli. Kasa nedir?

Arkadaşlar RAM'i de söktüm oturmada bir sorun yok AMD de nasıl diye baktim iki ayak koyup birakate vida sıkıp yerleştiriyor. Fakat benim bir taraf oturunca diğeri ileride kalıyor ve oturmuyor bir türlü. Uzun kalıyor yani genişlemesine olan kısım .

Ters takmış olabilir misin? Uyması gerekli. Kasa nedir?

Fanın bir tanesini söküp takabilirsin.

Ben B450M-H ile Corsair Spec-Delta kasada kullanıyorum, RAM slotlarının bir tanesine milimlik bir teması var, onun dışında sorunsuzca kullanıyorum çift fanlı olarak.

Büyük gelmemesi lazım. Sorun ne tam olarak? RAM'lere mi çarpıyor?

Çizdiğim taraf geniş geliyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20220714_123839_581.jpg
    IMG_20220714_123839_581.jpg
    83,9 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
O aparattaki yuvalar ve anakarttaki yuvalar standart. Fana takılı olanlar AM4 braketi değil mi? Bir de anakarta oturturken fotoğraf atar mısın?

Ekleme: Şimdi anladım. Braketleri ters takmışsın.

Bu fotoğrafa bak.
images (45).jpeg

Uç kısımları dışarıda değil içeride kalacak. Ortası dışarı doğru olacak.

O aparattaki yuvalar ve anakarttaki yuvalar standart. Fana takılı olanlar AM4 braketi değil mi? Bir de anakarta oturturken fotoğraf atar mısın?

Ekleme: Şimdi anladım. Braketleri ters takmışsın.

Bu fotoğrafa bak.Eki Görüntüle 1450634

Uç kısımları dışarıda değil içeride kalacak. Ortası dışarı doğru olacak.

Evet orijinal fanın braketi. Daha geniş braket takamam çünkü yuvası yok. Yan da koysam dikte koysam fotodaki gibi küçük kalıyor braketin yuvaları.

Dosya Ekleri

• 20220714_125858.jpg
    20220714_125858.jpg
    112,5 KB · Görüntüleme: 16
  • 20220714_125832.jpg
    20220714_125832.jpg
    100,4 KB · Görüntüleme: 24
Braketlerin takılışı yanlış diyorum. Attığım fotoğraf ve sendekini karşılaştır göreceksin.

Capture+_2022-07-14-13-09-46.png

Son düzenleme:
Çözüm

Eki Görüntüle 1450649

Sonradan fark ettim kusura bakma. Çok teseşkür ederim insanın beyninin durduğu zaman destek çok iyi oluyor. Taktım şu anh PC'den yazıyorum. Fakat çok zorluyor takarken. Benim hatam anakrtı sökseydim keşke. Çok sessiz fanları. Yardım için çok teşekkürler.

Geri
Yukarı