B450M S2H anakartın Cooler Master MB 511 fan bağlantıları nasıl yapılmalı?

Xurmirac

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600X | RTX 3060Ti
Anakartımda malum 1 adet SYS_FAN bağlantısı var 4 pin. Kasada ise egzoz fan ile birlikte toplamda 4 adet 3 pin fan var. Öndekileri tek bir 3 pine toplayan bir de aparat çıkıyor kutunun içinden. Elimizde 2 adet kablo kalıyor yani. Egzoz fan ve öndekiler. Egzoz fanın hemen önünde anakartın fan girişi. Alttaki ürünü alırsam, hepsini anakartın DC özelliği ile kontrol etmem mümkün müdür? Veya çözüm nedir?

Şu an alttaki ürün ile hepsini buna bağladım doğal olarak. Çoklayıcıdaki giriş anakarta bağlı, egzoz fan ve öndeki fanlar tek tek girişlere bağlı. Alttaki çoklayıcıda bir tane 4 pin var ama benim işime yaramıyor muhtemelen. Çoklayıcı da Molex'e bağlı. Bu durumda hepsi 1200RPM ile çalışıyor sanırım son devir ve kontrol edilemiyor.

Forumda çok konu okudum ancak kendime çözüm bulamadım. Anakartta 1 adet fan girişinin bulunması gerçekten saçmalık. Keza kasadaki fanların da hepsinin 3 pin olması ayrıyeten saçmalık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorundan muzdariptim ve alttaki kabloyu ben de aldım ama çözemedim. Sanırım kabloya bir adet 4 pin fan takmak gerektiği için yapamadım.

Evet denedim ama yine full hızda döndüler. Yaza PWM fan seti almayı düşünüyorum. Soğutma konusunda bir sıkıntım yok ama internette gezerken full yükte ses rahatsız ediyor.
Aynen öyle. Yok mu bunun bir çözümü çok garip.
Evet denedim ama yine full hızda döndüler. Yaza PWM fan seti almayı düşünüyorum. Soğutma konusunda bir sıkıntım yok ama internette gezerken full yükte ses rahatsız ediyor.

Bu ürün iş görür gibime geldi?

Yeni konular

Geri
Yukarı