Çözüldü B450M S2H Anakartta yeterli fan desteği var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Pyfizz

Hectopat
Yer
Dünya
İyi akşamlar. B450M S2H anakart alacağım kasa olarak da Corsair Spec-Delta tercih edeceğim. Kasada 3 RBG olmak üzere toplam 4 fan var. B450M S2H anakartımda yeterli fan desteği var mı? (İşlemciye soğutucu da takılacak)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İyi akşamlar. B450M S2H anakart alacağım kasa olarak da Corsair Spec-Delta tercih edeceğim. Kasada 3 RBG olmak üzere toplam 4 fan var. B450M S2H anakartımda yeterli fan desteği var mı? (İşlemciye soğutucu da takılacak.

Aynı anakart ve kasayı kullanıyorum. Sıkıntı yok, anakartta 1 fan girişi var diye gördüm fakat kasada 4 fan var, ama kasada fan çoklayıcı çıkıyor. Sıkıntısız fanları anakarta bağlayabilirsiniz. Tavsiyem fanları anakart üzerinden değil de kendi kontrolcüsü üstünden kontrol etmeniz.
Ben kasayı İncehesap'tan tek başına aldım, içinden fan çoklayıcı çıktı. CPU fanı için ayrı giriş var.
İyi akşamlar. B450M S2H anakart alacağım kasa olarak da Corsair Spec-Delta tercih edeceğim. Kasada 3 RBG olmak üzere toplam 4 fan var. B450M S2H anakartımda yeterli fan desteği var mı? (İşlemciye soğutucu da takılacak.

Aynı anakart ve kasayı kullanıyorum. Sıkıntı yok, anakartta 1 fan girişi var diye gördüm fakat kasada 4 fan var, ama kasada fan çoklayıcı çıkıyor. Sıkıntısız fanları anakarta bağlayabilirsiniz. Tavsiyem fanları anakart üzerinden değil de kendi kontrolcüsü üstünden kontrol etmeniz.
Ben kasayı İncehesap'tan tek başına aldım, içinden fan çoklayıcı çıktı. CPU fanı için ayrı giriş var.

Çözüm
İyi akşamlar. B450M S2H anakart alacağım kasa olarak da Corsair Spec-Delta tercih edeceğim. Kasada 3 RBG olmak üzere toplam 4 fan var. B450M S2H anakartımda yeterli fan desteği var mı? (İşlemciye soğutucu da takılacak)

Kasada fan çoklayıcı, kontrolcü ya da ARGB değilse, hiç değilse Molex özellikli fanlar vardır.

Benim kasam Cooler Master MB511. şu anda önde 3 arkada 1 olmak üzere 4 tane kasa fanım var ayrıca işlemcinin fanını da katarsak 5 tane fanı aynanda çalıştırıyor. 6-7'ye çıkar mı bilmiyorum ama sorunuzu cevaplayabildim diye düşünüyorum. (Anakart: Gigabyte B450M-S2H)

Bir işlemci bir kasa fanı portu bulunmakta. Ben 4 fanımı da Molex üzerinden kullanıyorum. Sadece işlemcim anakarta bağlı.

Kasa videosunu izledim ve gerçekten de çoklayıcı çıktığını gördüm. Teşekkürler yardımınız için.
İşlemci için fan yuvası özel ve ayrı.
Kasa fanlarını için bir yuva var, çoklayıcı almanız gerekiyor.

Eğer hazır sistem falan alıyorsanız çoklayıcı kasanın içerisinden çıkabilir.
Cevabımı aldım konuyu nasıl çözüldü durumuna getirebilirim? Adını "ÇÖZÜLDÜ" olarak değiştirmem yeterli midir?

Geri
Yukarı