B450M S2H chipset güncellemesi nereden indirilmeli?

elierMas

Centipat
Başlıkta yazdığım gibi Gigabyte B450M S2H anakartım var ve chipset güncellemesi yaparken Gigabyte sitesinde 540 MB bir chipset Driver'ı var AMD sitesinden indirmek istediğimizde ise bu 48MB hangisinden indirmek daha ideal olur. AMD sitesinde B450 diye geçiyor sadece ama Gigabyte üretici olduğu için B450M SH2 diye indirebiliyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıkta yazdığım gibi Gigabyte B450M S2H anakartım var ve chipset güncellemesi yaparken Gigabyte sitesinde 540 MB bir chipset Driver'ı var AMD sitesinden indirmek istediğimizde ise bu 48MB hangisinden indirmek daha ideal olur. AMD sitesinde B450 diye geçiyor sadece ama Gigabyte üretici olduğu için B450M SH2 diye indirebiliyorsunuz?

Bende ASUS var AMD'nin sitesinden indirdim. Gigabyte'ın kendi sitesindeki BIOS guncellemesi için diye biliyorum.

AMD ve Intel chipseti sadece tasarlayan ve üreten firmalar. Ve o chipsetin bütün anakartlarda çalışmasını sağlayacak "evrensel" nitelikte Driver'lar yayınlıyorlar. Ama anakart üreticileri aynı çipset için birbirinden farklı özellikte ve segmentte anakartlar tasarlıyorlar. Ve bu özellikleri kendi sitelerindeki Driver'da ayrıca sunabiliyorlar. Ben şahsen stabil çalışıyorsa üreticinin kendi sitesindeki driverları öneririm. Sorun çıkarsa AMD'nin sitesinden indirilebilir.

Geri
Yukarı