B450M S2H F62D BIOS güncellemesi sorunu

LanetolsunTony

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda BIOS sürümü F50 bulunuyordu Gigabyte'ın sitesine giderek güncel sürüm BIOS'lara baktım. En son sürüm olan F62D ye güncelleyip Windows 11'den de faydalanmak istiyordum. İnternette denilen şekilde qflash yaparak BIOS'u güncelledim fakat bilgisayarı birkaç kez tekrardan başlatıp beni BIOS ekranına atıyordu ve ROM is not loaded hatası veriyordu. Ben de mecburen bir önceki çalışan sürüm F50'ye tekrar döndüm. Bu hatanın sebebi nedir F62Dden önce F61 sürümünü mü yüklemem gerekiyor (sitede bunu yapmam için herhangi bir not bulunmuyor). D, E, F gibi sürümlerin hep sıkıntılı olduğunu duydum yoksa biraz daha mı beklemeliyim? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben F62D sürümünü kullanıyorum ve sorun yaşamadım. Güncel dosyayı indirirken yüklü BIOS notlarını ve yükleyeceğiniz BIOS notlarını dikkate alın, yoksa böyle saçma sorunlar yaşarsınız.

F62D sürüm notlarında öncesinde güncellemem gereken bir paket bulunmuyor F61 sürümüne güncelleyeceğim. F61 de TPM'i etkinleştirebiliyor muyum? Windows 11 için.

F62D sürüm notlarında öncesinde güncellemem gereken bir paket bulunmuyor F61 sürümüne güncelleyeceğim. F61 de TPM'i etkinleştirebiliyor muyum? Windows 11 için.
Her sürümde etkinleştirebilirsiniz. Sadece F61 sürümünde varsayılan olarak etkin değil o kadar. TPM donanımsal bir parçadır, yazılım güncellemesi ile getirilemez. Varsa vardır, yoksa yoktur, bu kadar.

Yok bende de, ne yapacaksınız?
Valla biosu son sürüme getirdim ama artık farklı sorunlar yaşıyorum Arkada, oyun program vs. açık olmamasına rağmen Bellek kullanımım genellikle %40 oluyor. Oyuna giriyorum bazen yine %50 oluyor bazen yüksek oluyor. CPU kullanımım oyuna girdiğimde %60 oluyor fakat oyuna %30 veriyor. Oyunda olmadığım zamanda %30-40 gibi değerlerde oluyor. Fan son sürat dönüyor ses yapıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı