B450M S2H için kasa tavsiyesi

Hocam kullanıyorum şu an. Sadece göz aldatmacası olduğunu söyleyebilirim. Anakartta LED soketi var 4 pinlik fakat BIOS ve uygulaması üzerinden sadece 7 renk kontrol edebiliyorsunuz.

ASUS Aura Sync, MSI mysthic light desteği yok maalesef kasamın yanında gelen kontrolcüde daha çok mod var açıkçası :). Yani öyle aman aman bir şey beklemeyin fiyatına göre en iyi anakart kendisi öneririm.
Anakart bende de var hocam. Ama şuan ki kasam ARGB desteklemiyor diye biliyorum.

Anakart bende de var hocam. Ama şu anki kasam ARGB desteklemiyor diye biliyorum.

Kasanız desteklemiyorsa bir önemi yok zaten, bende şu an MB311L kasası var Cooler Master'ın. Kasadaki fanlarımın ARGB desteği var fakat anakarta taktığımda 7 renk dışında bir işe yaramıyor. Alacağınız MSI MAG 100R'ı öneririm. Kasanın önü mesh ve çok şık duruyor :)
Kasanız desteklemiyorsa bir önemi yok zaten, bende şu an MB311L kasası var Cooler Master'ın. Kasadaki fanlarımın ARGB desteği var fakat anakarta taktığımda 7 renk dışında bir işe yaramıyor. Alacağınız MSI MAG 100R'ı öneririm. Kasanın önü mesh ve çok şık duruyor :)

Paramız olsa da şöyle Aura Sync destekli bir anakart alsak :)

Paramız olsa da şöyle Aura Sync destekli bir anakart alsak :)
Hocam ARGB ile RGB farkı nedir? Benim pek bir bilgim yok da.

Hocam ARGB ile RGB farkı nedir? Benim pek bir bilgim yok da.

Hocam RGB fanlar (Led şeritler ya da her ne ise :) ) sadece kontrolcü ile kontrol edebileceğiniz fanlardır. Kontrolcü dışında kontrol edemessiniz.

ARGB (Adressable Rgb) fanlar ise anakarta bağlanabilir ve anakart yazılımı üzerinden kontrol edilebilir fanlardır.

Ha bir de FRGB var, FRGB fanlar ise sadece gökkuşağı modu olan ve sabit yanan fanlardır. Değiştirilemez.

Geri
Yukarı