B450M S2H ile R5 5600X kullanmak

prencive

Femtopat
Daha fazla  
Güncel konu olmadığı için tekrardan açıyorum kusura bakmayın.

Bilgisayarimi upgrade edip B450M S2H ve R5 5600X alacagim.

BIOS güncellemesini elimdeki R5 1600 ile yapip kullanacagim ama bir sorum var.

(Sadece CS, Valorant gibi işlemci agirlikli oyunları oynuyorum)

Stok soğutucu yeterli olur mu? (OC yapmayacagım)

Son düzenleyen: Moderatör:
OC yapmayacaksan yeterli olur ama sınırları ben aşacağım diyorsan o zaman mecburen soğutucu almak zorundasın. Not olarak BIOS'unu güncele elindeki olan işlemci ile.

OC'u geçiyorum, bu işlemciyi tam performansta kullanmak istediğinizde bile stok soğutucuyla hoş sıcaklık değerleri almazsınız. Haliyle harici bir soğutucu gerekir. Bütçenize göre 200 TL bandından başlayıp kaliteye göre fiyatı yükselecek kule tipi soğutucular mevcut.

OC'u geçiyorum, bu işlemciyi tam performansta kullanmak istediğinizde bile stok soğutucuyla hoş sıcaklık değerleri almazsınız. Haliyle harici bir soğutucu gerekir. Bütçenize göre 200 TL bandından başlayıp kaliteye göre fiyatı yükselecek kule tipi soğutucular mevcut.

Şöyle bir olay daha var dediklerinize hak veriyorum işlemci stok soğutucuyula ısınmaya başladığı zaman otomatik frekans kısıyor sonrasındada performans düşüşü yaşıyorsunuz ben yaşadım 2600X işlemcimde kule tipi soğutucuya geçince rahatladım.

Şu soğutucu yeterli olur mu acaba?

Yeterli olur. Montajından kaynaklı zorlanan kullanıcılar vardı. Bunu da dikkate alın. Kalitesi ve montajı daha iyi bir ürün düşünürseniz diye aşağıya bir bağlantı bıraktım.

Performax Gaming Perfan 120 H
Teşekkür ederim öneri için muhtemelen bunu alacağım. Bu attığım sogutucuyu da diğer forumlardaki önerilerden seçmiştim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu ekran kartı ama işlemci için de çok farklı olacağını sanmıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ayrıca videoda B40M S2H anakarta Ryzen 7 5800x3D takılmış. Ve bir sorun yok gibi gözüküyor.

Son düzenleme:

Ayrıca videoda B40M S2H anakarta Ryzen 7 5800x3D takılmış. Ve bir sorun yok gibi gözüküyor.

AMD'nin en sevdiğim yanı işte ucuz bir S2H anakart alırsın ömürlük kullanırsın yani.

Arkadaşlar merak eden, araştırıp bakan arkadaşlar olursa diye sonuçları anlatıyorum.

B450M bios update yapıp işlemciyi Performax Gaming Perfan 120 H kule tipi soğutucu ile taktım. herhangi bir test yapmadım ancak CS:GO oynarken tam performansta saatlerce bi sıkıntı çıkmadı. boştayken bu sogutucuyla da 1000RPM de 40C de calışıyor.

Geri
Yukarı