B450M S2H jakları ters takılmazsa ses tek taraftan geliyor

Havalinickname

Hectopat
Daha fazla  
Gigabyte B450M S2H kullanıyorum. Bilgisayara telefon kulaklığını jak çoğaltıcı ile takıyorum. Kulaklık jaklarını ön panelden ters takmazsam (kulaklık yerine mikrofon, mikrofon yerine kulaklık) mono ses alıyorum. Sadece sağdan ses geliyor. Aynı zamanda jak çoğaltıcı kullanmadan sadece kulaklık jakını mikrofon yerine takarsam stereo bir ses alıyorum. Biliyorum çok karışık ve garip bir sorun.

Gigabyte B450M S2H kullanıyorum. Bilgisayara telefon kulaklığını jak çoğaltıcı ile takıyorum. Kulaklık jaklarını ön panelden ters takmazsam (kulaklık yerine mikrofon, mikrofon yerine kulaklık) mono ses alıyorum. Sadece sağdan ses geliyor. Aynı zamanda jak çoğaltıcı kullanmadan sadece kulaklık jakını mikrofon yerine takarsam stereo bir ses alıyorum. Biliyorum çok karışık ve garip bir sorun.

Anakart üzerindeki ön port bağlantılarından HD Audio kabloları ters takılmış olabilir mi? Arka porttan takınca da aynı sorun var mı?

Evet, öyle yaptığım zaman stereo geliyor ses. Jak çoğaltıcı ile yerlerini değiştirdiğim zaman da stereo ses alıyorum fakat bu seferde mikrofondan az ses geliyor.

Kullandığınız kulaklık uyumlu değilse ( kalite olarak düşükse, desteklemiyorsa) olabilir. Evde 2 jaklı bir kulaklık varsa takıp aynı sorun var mı yok mu deneyin. Yoksa kulaklık uyumlu değildir.

@Havalinickname, nasıl çözdünüz? Bunca arkadaş akıl vermiş. Birisinin faydası olmuştur. Çözümü işaretleyin. Sonuçta hakları. Hakka girmeyin.

@Havalinickname, nasıl çözdünüz? Bunca arkadaş akıl vermiş. Birisinin faydası olmuştur. Çözümü işaretleyin. Sonuçta hakları. Hakka girmeyin.
Çözüm onların sundukları fikirle gelmedi..Jakları kontrol ettim ve birin biraz sola zorladığımda her iki taraftan da ses geldiğini gördüm konuyu da kapatamadığım için bu şekilde yazdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı