B450M S2H maksimum kaç MHz destekliyor?

3600MHz destekliyor. Bütün bilgileri kendi sitesinde mevcut zaten.
Google'dan aratmak zor mu?

Ben 3200 Mhz Ram aldım. Onu destekliyor.
Ram'e O.C. yaptım, 3600 Mhz'ye çıkardım hızlarını.
Onu da destekliyor.
Programla test ettim 3200 Mhz'den daha performanslı çalıştığını gördüğüm için çalıştığına eminim.

3600MHz destekliyor. Bütün bilgileri kendi sitesinde mevcut zaten.
Google'dan aratmak zor mu?
  1. Cevap vermek istemiyorsan yazmak zorunda değilsin. Google'da aratılan her bilgi doğru diye bir şey mi var? Adam Google'daki doğruluğu belirsiz yorumlar yerine buraya gelip bilgili üyelerden cevap arıyor.
  2. Anakartın sitesinde 3600 MHz yazıyor diye daha üstünü desteklemediği anlamına gelmiyor. Bu tamamen anakartın RAM topolojisine bağlı bir durum. Aynı anakartla arkadaşım 3866 MHz kullanıyor RAM'lerini. 1:1 olayını düşünmezsek 4200 MHz'leri bile yapabiliyor.
Anakartın QVL listesinin sonundaki açıklamadan da bunu anlayabilirsin.

1646421156564.png

İşlemciye bağlı desteğin. 3600 ve üstünü de destekler.
Ryzen 5 1600x islemcim
  1. Cevap vermek istemiyorsan yazmak zorunda değilsin. Google'da aratılan her bilgi doğru diye bir şey mi var? Adam Google'daki doğruluğu belirsiz yorumlar yerine buraya gelip bilgili üyelerden cevap arıyor.
  2. Anakartın sitesinde 3600 MHz yazıyor diye daha üstünü desteklemediği anlamına gelmiyor. Bu tamamen anakartın RAM topolojisine bağlı bir durum. Aynı anakartla arkadaşım 3866 MHz kullanıyor RAM'lerini. 1:1 olayını düşünmezsek 4200 MHz'leri bile yapabiliyor.
Anakartın QVL listesinin sonundaki açıklamadan da bunu anlayabilirsin.

Eki Görüntüle 1322719
Peki bir şey daha soracağım bu anakartla ilgili bir konuda RGB portu yok deniyor kasa RGB sini nasıl bağlayacağız eğer port yoksa hangi anakarti alabilirim

Geri
Yukarı