B450M S2H RAM overclock sorunu

UmuttKorkmaz

Femtopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi.
  • Gigabyte B450M S2H 3600MHz.
  • Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance DDR4 3000MHz.
Parçalara sahibim. İnternetten araştırma yaparak düzgün bir overclock gerçekleştiremedim tam her şey yolunda derken oyun esnasında (yaklaşık 2-3 saat) ekran otomatik olarak siyaha döndü fakat bilgisayar çalışıyordu. Doğru bir şekilde voltaj veremediğimi düşünüyorum bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. (BIOS sürümü F60C)

Son düzenleyen: Moderatör:
Vengeance LPX ise çok bi' beklentiniz olmasın. Voltaj, zamanlama ve hız olarak girdiğiniz değerler nedir?
Adsız - Hızlı Resim alıntı yaparak gösteriyorum. DRAM Voltage kısmını 1.270 volta kadar ayarladım fakat bir türlü açamadım. Dynamic Vcore(DVID) bu sekmenin tam olarak ne olduğunu bilmiyorum fakat denemeler sonucu 0.136v civarı ayarladığımda bilgisayar açılıyor tam olarak nereden ayarlayabileceğim hakkında bir fikrim yok açıkçası sadece deneme yöntemiyle yapabiliyorum o da belli bir süre sonra kapanıyor zaten.

X.M.P. kapalı iken otomatik olarak 2133 MHz değerinde çalışıyor ben bunu maksimum değerine çıkarıp stabil şekilde çalıştırmak istiyorum. (3000 MHz)

Hocam 1,2V' da ancak 2000MHz çalışır zaten. Onu 1,35- 1,4 Aralığına getirip deneyin lütfen.
Genelde XMP için önerilen Voltaj 1, 35V' dir. Öyle deneyin.
Üstte ki ikisi auto olarak kalsın. DVCore ile DVCore Soc.

Hocam 1, 2V'da ancak 2000MHz çalışır zaten. Onu 1, 35- 1, 4 aralığına getirip deneyin lütfen.
Genelde XMP için önerilen voltaj 1, 35V'dir. Öyle deneyin.
Üstte ki ikisi Auto olarak kalsın. Dvcore ile dvcore soc.

Teşekkür ederim. Şu an 1.4 ayarladım. Bir sıkıntı gözükmüyor. Olursa tekrardan buraya dönerim. :) Bilgim olmadığı için fazla voltaj verip sisteme zarar vermek istememiştim.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM' ler 1. 45 hatta iyi bir çip var ise 1.5' a kadar dayanıklılık gösterebiliyor. 3000MHZ için 1. 35 ayarlayın. Takılma, donma vesaire olur ise tekrar 1. 4' e çekin.

Geri
Yukarı