B450M S2H ReSize BAR yok

-DarkS

Hectopat
Merhaba, B450M S2H anakartımda above 4G decoding ayarını açınca ReSize BAR sekmesi gelmiyor. Bunun bir çözümü var mı?

B450M S2H.
RX 570.
Ryzen 5 2600.

R5xxx gerekiyor diyenler için diyorum, o Smart Access Memory için gerekli, fakat ReSize BAR olayı Intel işlemciler ile de çalışıyor. Arkadaşım Intel işlemci ile RX6700 ekran kartında bu özelliği kullanıyor. Fakat onun anakart farklı tabii. Bende de B450M S2H var RX6800 ekran kartım var fakat above 4G'nin altında ReSize BAR sekmesi mevcut değil, BIOS sürümüm F60e.

Hocam konuda ReSize BAR diye belirtmiş olduğum aslında Smart acces Memory ayarı idi, hemen hemen aynı isimlendirmede kullanılabiliyor, Intel için olduğunu biliyordum hocam. Bende de B450M S2H V2 var ama above 4G'nin altında herhangi bir ReSize BAR sekmesi yok, ben sanıyorum işlemcimden kaybediyorum sizde olmamasının sebebi işlemciniz olabilir veyahut da bu Gigabyte anakartta bu ayar için maalesef henüz destek yok galiba, tabii bilen arkadaşlardan bilgi edinebilirsek güzel olur.

Hocam konuda ReSize BAR diye belirtmiş olduğum aslında Smart acces Memory ayarı idi, hemen hemen aynı isimlendirmede kullanılabiliyor, Intel için olduğunu biliyordum hocam. Bende de B450M S2H V2 var ama above 4G'nin altında herhangi bir ReSize BAR sekmesi yok, ben sanıyorum işlemcimden kaybediyorum sizde olmamasının sebebi işlemciniz olabilir veyahut da bu Gigabyte anakartta bu ayar için maalesef henüz destek yok galiba, tabii bilen arkadaşlardan bilgi edinebilirsek güzel olur.
Ben B450M S2H, Ryzen 5 3600 ve RX6600 kullanıyorum. Sürüm f62d.
IMG20220222173907.jpg
Bende çıkıyor above 4G'nin altında.

Ben B450M S2H, Ryzen 5 3600 ve RX6600 kullanıyorum. Sürüm F62D.Eki Görüntüle 1312885 bende çıkıyor above 4G'nin altında.

Hocam öncelikle teşekkür edeyim, artık net emin oldum benim işlemcimin maalesef desteği yok Ryzen 5 1600 AF kullanıyorum, Gigabyte B450M S2H anakartlarda olduğunu da teyit etmiş oldunuz. BIOS en son sürüm kullanıyorum ama işlemcim için destek söz konusu değil. Başka bir arkdaşın konusunun altına yazdım ama benzer bir konu bende açmıştım kafamda soru işaretiydi aydınlattığınız için sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı