B450M S2H Secure Boot sonrası ekrana görüntü gelmiyor

İsmet46

Zeptopat
Daha fazla  
Dün akşam Valorant oyunu oynamak istedim oyuna girmem için beni BIOS'a girip Secure Boot enable yapmam gerekiyormuş ve ben de yaptım kaydedip yeniden başlattım. Bilgisayar kasası çalışıyor ama ekrana görüntü vermiyor. Anakartın üzerine ne takılıysa hepsini çıkardım BIOS pili de dahil kabloları da çıkardım sabaha kadar anakart sökülü kaldı tekrar kurdum bilgisayar yine aynı kasa işlemci fanı ve ekran kartı fanı hiç durmadan dönüyor ama ekrana görüntü vermiyor. Klavye ve fareyi de görmüyor bu durumda ne yapmam gerekiyor, yardımcı olur musunuz? Anakart: Gigabyte B450M S2H.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Akif hocamın dediği gibi de deneyebilirsiniz. Yoksa servise gönderin derim.

Hocam şu anda bilgisayar çalışıyor mu eğer açılıyor ve görüntü gelmiyorsa ilk açılışta BIOS ekranına girmeye çalışır mısın?
Kasa çalışıyor klavye ve maus çalışmıyor ekrandada görüntü gelmiyor
Gigabyte sitesinden son surumden onceki BIOS dosyasini indirip anakarta BIOS'u tekrar yukle.
Görüntü alamayınca biosun eski sürümüne dönemiyorum

Merhaba. Tüm denemeleri uzun zaman ve çok değişik şekillerde denediğinize göre tek sıkıntı anakarttandır. Anakartın lehimlerinde (anakart altındaki delik çevresi lehim toplarının ezilip POST'daki irtibatı kesebilmesi gibi) sıkıntı yüzünden bunu kuvvetle ihtimal yaşıyorsunuz, lehim yenilenmesi gerekiyor. Ayrıca klavye, mause'un ışıkları DOS sonu, işletim sistemi açılışında yanıp fonksiyonel olmaya başlar, DOS'ta tarama (POST) oluşmadığından çalışmaları bu yüzden mümkün olmamıştır. Kolay gelsin.

Dün akşam Valorant oyunu oynamak istedim oyuna girmem için beni BIOS'a girip Secure Boot enable yapmam gerekiyormuş ve ben de yaptım kaydedip yeniden başlattım. Bilgisayar kasası çalışıyor ama ekrana görüntü vermiyor. Anakartın üzerine ne takılıysa hepsini çıkardım BIOS pili de dahil kabloları da çıkardım sabaha kadar anakart sökülü kaldı tekrar kurdum bilgisayar yine aynı kasa işlemci fanı ve ekran kartı fanı hiç durmadan dönüyor ama ekrana görüntü vermiyor. Klavye ve fareyi de görmüyor bu durumda ne yapmam gerekiyor, yardımcı olur musunuz? Anakart: Gigabyte B450M S2H.

Sorunu çözdünüz mü hocam aynı sorun bende de var.
BIOS pilini söküp 4-5 dakika sonra takmayı denedin mi? Ben öyle çözmüştüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı