Çözüldü B450M-S2H sistem açılırken BIOS ekranına geçiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tonyukukf

Decapat
Daha fazla  
RAM
crucial ballistik 8x2
İşlemci
amd ryzen 3300x
PC kablosu çıktı. Sonra geri açınca sadece BIOS ekranı geliyor. Boot menüsüne girince enter setup yazıyor. Bir şey yapamıyorum. SSD'yi çıkarıp taktım, RAM'i çıkarıp taktım. Düzelmedi, BIOS geliyor sadece. Daha önceden ReSize BAR için ayar yapmıştım ondan mıdır? Boot menüsüne erişemiyorum.
Boot menüsünde bu var sadece, iki seçeneği de denedim düzelmiyor. Boot menüsü gelmiyor.

image.jpg

Çözüm
Anakart belki? Ama çok sanmam. Ekran kartında sorun yoktur. RAM'lerde sorun olsa sistem direkt açılmazdı. İşlemcide aynı şekil. SSD veya Anakart diye düşünüyorum.

Teşekkürler cevabı bulunca paylaşacağım.

Arkadaşlar çözdüm. Kablosu çıkınca sanırım SSD'ye zarar vermiş. Garantisi vardı, yolladım. 0'ını yolladılar.
Hayır bios ayarları sıfırlansın. ReSize Bar için bir şeyler yaptım dediniz ya. Belki bootlamayı engelleyen bir şey yapmışsınızdır diye. Aynı kalırsa depolama biriminde sıkıntı olabilir belki.
bios pilini çıkarıp taktım hala bios ekranı çıkıyor karşıma boot menüsü de hala aynı ekranda

bios pilini çıkarıp taktım hala bios ekranı çıkıyor karşıma boot menüsü de hala aynı ekranda
ne yapmam lazım sorun ssdde midir o zaman?

Lütfen yardımcı olun.

Son düzenleme:
şuanlık yok ama teşekkür ederim farklı bir depolama birimi ile denersem. ve sorun yoksa ssddir değil mi? ssdde sorun yok ise nelerde olabilir.
Anakart belki? ama çok sanmam. Ekran kartında sorun yoktur. Ramlerde sorun olsa sistem direkt açılmazdı. İşlemcide aynı şekil. SSD veya Anakart diye düşünüyorum.

Anakart belki? Ama çok sanmam. Ekran kartında sorun yoktur. RAM'lerde sorun olsa sistem direkt açılmazdı. İşlemcide aynı şekil. SSD veya Anakart diye düşünüyorum.

Teşekkürler cevabı bulunca paylaşacağım.

Arkadaşlar çözdüm. Kablosu çıkınca sanırım SSD'ye zarar vermiş. Garantisi vardı, yolladım. 0'ını yolladılar.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı