B450M S2H sistemde 1 uzun 2 kısa bip sesi

Parola61

Hectopat
PC'yi uzun zamandır kullanmıyordum. Arkadaşa RX 6700 XT aldık ben montaj yapacaktim benim karttan taksitle aldik diye bana geldi kart montaj yapana kadar merak ettim takıp benim PC de deniyeyim dedim fakat sorun şimdi başlıyor.
BIOS 1 uzun 2 kısa bip sesiyle ekran karti gorunmediğini belirtiyor. Benim RX 6600 XT'yi takıp denedim onda da aynı. Acaba nerede sorun derken uyguladiğim islemler asagidaki sekilde başliyor.
RAM'leri söktüm silgi ile temizleyip tek ve farkli kombinasyonlar ile takıp test ettim. Ayni şekilde ekran kartımıda test ettim hep ayni bip sesini aldım. Sonra elimdeki eski kartlar ile denedim ek güç girişi olmayan eski bir kart ile normal şekilde tek bip alıp çalıştı. Sonra ek güç girişli cok cok eski GTX7800GS mi neydi hatıra diye saklardım onun ile denedim yine açılmadı. Daha sonra diğer eski nesil 1155 pin anakart işlemci RAM setim vardi onunla denedim ve bütün kartlar ile start aldı. Şimdi benim sorunum anakart gorunüyor sanırım. Ama 3-4 senelik bir kart olmasina rağmen oyle çok kullanan birisi değilim heves ile topladim ve cok nadir kullabdigim halde bu nasıl bir arızadır tamamen bozulsaydi da yeni anakart alsaydim diyorum.
BIOS pilini cikarttim denedim yine fayda etmedi. Tek denemediğim işlemci kaldi her ihtimale karşı söküp takayim bir ihtimal diyorum.

Gigabyte B450M S2H.
Ryzen 2600X.
8+8 GB RAM.
Sistemim boyle belki faydasi olabilir ekleyim dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı