B450M S2H sistemde çift RAM takılıyken oyun oynadıktan sonra reset atılıyor

MhmtSalih

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, PC bir süre oyun oynadıktan sonra reset atıyor.
  • R7 2700X.
  • 6600XT.
  • B450M S2H.
  • 2*8 RAM.
  • 240SSD.
  • 500W PSU.
2 RAM takılınca olunca bu hata oluyor ama tek tek denediğimde farklı slotlarda sorun olmuyor.
Neyse açılıyor Win ekranı geliyor şifremi giriyorum hop yine reset. Bazen bu durum bir süre zaman geçtikten sonrada olabiliyor. Şu an 30 dakikadır PC açık ama herhangi bir reset halen söz konusu olmadı. Gerçekten bu durum canımı sıkıyor. Bilgisi olan beni aydınlatabilir mi lütfen?

öncelikle reset hataları donmalar pc bileşenlerinin herhangi birinden kaynaklanabilir çözüm için öncelikle ramler birebir aynımı eğer aynı ise memtest86 ile test edilmeli işlemci testi için cinebench r20 testi prime 95 testi yapılmalı anakart biosu güncdl değil ise güncellenmeli psu dandik ise değiştirilmeli

öncelikle reset hataları donmalar pc bileşenlerinin herhangi birinden kaynaklanabilir çözüm için öncelikle ramler birebir aynımı eğer aynı ise memtest86 ile test edilmeli işlemci testi için cinebench r20 testi prime 95 testi yapılmalı anakart biosu güncdl değil ise güncellenmeli psu dandik ise değiştirilmeli
bilgileriniz için teşekkür ederim bios güncel. testleri birazdan yapacağım sonucu iletirim.

500W PSU yeterli gelmiyor olabilir.
testleri yaptıktan sonra belli olur diye düşünüyorum bakalım

Yeni konular

Geri
Yukarı