B450M S2H Sisteme Sıvı Soğutucu Nasıl Takılır?

Bonzcu

Femtopat
Merhabalar,
Gigabyte B450 S2H modeli anakarta sahibim. Anakart üzerinde bir adet SYS fan ve bir adet CPU fan mevcut. Pompayı CPU fana taktım fakat radyatör fanını nereye takacağım? SYS fana takarsam işlemciye göre hareket edecek mi? Kasa fanlarını Molex ile PSU'ya bağladım fakat radyatör fanı konusunda çaresiz kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU fan girişi olan işlemciye göre hareket eder, diğeri normal kasa sıcaklığına göre hareket ediyor. Tabi SYS fanı hangi bileşene göre hızlanacağını BIOS'tan ayarlayabiliyorsun, en azından Gigabyte B450 GAMING X anakartımda öyle.

Ne yapacağım ben şimdi? 🥺 Kasaya göre hareket ederse anlamı kalır ki? CPU fan çoklayıcı var mı ki acaba ya da başka bir yol?
CPU fan girişi olan işlemciye göre hareket eder, diğeri normal kasa sıcaklığına göre hareket ediyor. Tabi SYS fanı hangi bileşene göre hızlanacağını BIOS'tan ayarlayabiliyorsun, en azından Gigabyte B450 GAMING X anakartımda öyle.
Sen o bahsettiğin olayı nasıl yapıyorsun? Nasıl bir ayar yardımıyla? Anakartlar çokta yabancı değil birbirine vardır belki aynı özellik.

Son düzenleme:
Bonzcu merhaba aynı anakartı bende kullanıyorum radyatör fanının sysfan_1 e taktım fakat SIV dan fanın dönme hızını ayarlayamıyorum sen sorununu çözdün mü ?

Merhaba, pump kablosunu CPU_FAN girişine, radyatör fanlarını da SYS_FAN girişine takacaksınız. BIOS üzerinden M.I.T bölümüne girip işlemci fan hızını her zaman %100 olacak şekilde ayarlamayı sakın unutmayın. System Fan yazan yeri de isterseniz otomatik olduğu gibi bırakırsınız isterseniz manuel ayarlarsınız. Eğer SYS_FAN kısmına radyatör fanlarını takarsanız ve otomatik olarak hızı ayarlansın isterseniz "Temp. Source" kısmını "Processor" olarak seçmelisiniz.
Bonzcu merhaba aynı anakartı bende kullanıyorum radyatör fanının sysfan_1 e taktım fakat SIV dan fanın dönme hızını ayarlayamıyorum sen sorununu çözdün mü ?
Eğer 3 pin girişli bir fan çoklaştırıcı vs. ile kullanıyorsanız kontrol edemezsiniz.

Geri
Yukarı