B450M S2H USB Aygıtı Tanınamadı Hatası

dinceradsk

Femtopat
Daha fazla  
Gigabyte B450M S2H üzerine Corsair H100I V2 sıvı soğutma taktım fakat pompadan çıkan USB kablosunu anakart üzerindeki temel USB soketine takınca ‘USB aygıtı tanınamadı' uyarısı alıyorum.
Ryzen 5 2400G APU işlemci.
Sıcaklık değeri 96.
Temel hız 3.60 yüksüz bile 2.50'yi çok zor görüyor.
Soğutucu fanlarını CPU_FAN pinine, pompanın pinini SYS_FAN1'e taktım.
Yardımcı olur musunuz?

image.jpg

Bence şu an USB'nin tanınmamasından çok daha büyük bir probleme sahipsiniz. Soğutucu yerine oturmamış ki. Gördüğüm kadarıyla sadece 2 tane vida takılı ve bunlar çapraz olmasına rağmen soğutucu hem yamuk hem de yeterli baskı yapamıyor. Sistemi kesinlikle ama kesinlikle böyle kullanmayın, düzeltin.

Başlıktaki sorun için: Taktığınız USB portunu değiştirmeyi deneyin. Olmazsa bir dönüştürücü ile anakartın arkasındaki USB portlarından birine takın.

Bence şu an USB'nin tanınmamasından çok daha büyük bir probleme sahipsiniz. Soğutucu yerine oturmamış ki. Gördüğüm kadarıyla sadece 2 tane vida takılı ve bunlar çapraz olmasına rağmen soğutucu hem yamuk hem de yeterli baskı yapamıyor. Sistemi kesinlikle ama kesinlikle böyle kullanmayın, düzeltin.

Başlıktaki sorun için: Taktığınız USB portunu değiştirmeyi deneyin. Olmazsa bir dönüştürücü ile anakartın arkasındaki USB portlarından birine takın.

AMD yere uyumlu değil bu soğutucu, en fazla bu şekilde bağlanabilir.
Ayrıca AMD yazılımında ve BIOS'ta fan hızı 0RPM yazıyor.

Geri
Yukarı