B450M S2H V2 BIOS ekranı gelmiyor

Ali Berkan

Centipat
Daha fazla  
Merhaba iyi günler öncelikle sistemimi belirteyim.
Ryzen 5 2600X.
Gigabyte B450M S2H v2.
16 GB RAM.
Gigabyte RX560 4 GB.

Bu şekilde bir sistemim var. Bugün bu sistemime Windows 11 güncellemesi yaptim sonra Valorant oynamak isterken benden TPM acmami belirtip hata kodu 1067 verdi. Ben de nasıl açılacağına bakıp BIOS ayarlarına girip TPM'yi acip oradan Secure Boot'u enable yapmaya calistim lakin uyari vererek acmadi. Standart modda acmadigi icin Custom modda acmayi denedim F10 ile kaydedip başlattığımda siyah ekranda kalıyor. Bütün sistem bileşenleri çalışıyor ama monitörümde no Signal yazıp siyah ekranda kalıyor. BIOS pilini çıkardım taktim ama ise yaramadı. Uzun bir yazi oldu kusura bakmayin yardımcı olursaniz sevinirim iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'u sıfırlayamamış olabilirsiniz. Anakartın alt kısmında "clr_cmos" yazan dört pinlik bir yer var. O pinlere bir tornavida veya anahtar ile dokunun ve tekrar deneyin.

Denedim BIOS pilini cikardim pinlere tornavida ile dokundum yapmadığım şey kalmadı son seçenek olarak bir uzmana verip BIOS kurtarma yapmasını isteyeceğim. Sorun çözülür ise bilgi vereceğim.

Dilerseniz servise de gönderebilirsiniz.

Malesef fatura ve kutusu taşındığım için yanımda değiller. O yüzden bu işle uğraşan bir başka yetkili servise verdim mahalle esnafı olan arıza ile ilgilenip bilgi verecekler bende buradan güncellerim ilginiz icin teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı