B450M S2H V2 BIOS sürüm düşürme

Maxen

Hectopat
Mavi ekran hatası aldığım için bir arkadaş sorunun neden kaynaklanabileceğini falan yazmıştı. Bunların arasında BIOS'un son beta sürümünü kullanmaktasınız. Sürümü bir öncekine döndürün demişti. Şimdi ben B450M S2H V2 anakart kullanmaktayım.
Msinfo32 yazdığımda B450 S2H V2 yazmakta. BIOS Sürümü/Tarihi ise American Megatrends Inc. F60C, 29.10.2020 olarak belirtilmiş.
Bana bu anakartın son güncellemeden bir önceki stabil çalışan versiyonunu atabilir misiniz?
Eğer B450M S2H BIOS sürümlerini kullanırsam sorun olur mu illa anakartın kendi sürümü mü olmak zorunda? Yani B450M S2H v2. Bir de kurulumu USB'den kurmama gerek var mı? Direkt dosyayı açıp o şekilde diğer BIOS sürümünün üzerine kurulum yapamıyor muyuz?

O konu hakkında yardımcı olamayacağım pek bir bilgim yok fakat bilgilendirme için şunu söyleyeyim arkadaşımda da mavi ekran hatası vardı ve memory management değil ram voltajından olduğunu anladık aklınızda bulunsun diye söylüyorum BIOS'tan ram voltajını artırıp azaltabilirsiniz eğer sorununuz ondan ise.

O konu hakkında yardımcı olamayacağım pek bir bilgim yok fakat bilgilendirme için şunu söyleyeyim arkadaşımda da mavi ekran hatası vardı ve memory management değil ram voltajından olduğunu anladık aklınızda bulunsun diye söylüyorum BIOS'tan ram voltajını artırıp azaltabilirsiniz eğer sorununuz ondan ise.
Memtest86 ile test yaptım fakat bir sorunla karşılaşmadım.Daha sistemi toplayalı 1 ay olmuyor yani hiç bir ayarını kurcalamadım.Onda bir sorun olur mu bilmiyorum.
F60c’yi nasıl kurduysanız aynısını yapacaksınız, tekrar F1’i indirip aynı şekilde yükleyeceksiniz.
Peki B450M S2H olarak mı arayayım B450M S2H V2 ( kendi anakartım ) mı ?

Memtest86 ile test yaptım fakat bir sorunla karşılaşmadım. Daha sistemi toplayalı 1 ay olmuyor yani hiçbir ayarını kurcalamadım. Onda bir sorun olur mu bilmiyorum.

Peki B450M S2H olarak mı arayayım B450M S2H V2 ( kendi anakartım ) mı?

V2 olarak aratın, ikisininde BIOS güncellemeleri ayrı çünkü.

Eskiden bazı anakart üreticileri, BİOS dosyalarını exe. olarak verirlerdi ve indirdikten sonra normal bir program kuruyormuş gibi BİOS'u güncelleyebiliyordunuz. Ama artık BİOS dosyalarının çoğu cap. formatında ve bunu mecburen BİOS'dan doğru kuruyorsunuz USB araclığı ile. Yani USB kullanmanız şu aşamada mecburi. Sizin yaşadığınız sorun kesin olarak BİOS'lamı ilgili, önce bunu netleştirmek gerek. Eğer BİOS'tansa F1 sürümünü indirip, USB ile tekrar kurun. Birde öyle deneyin bakalım, aynı hatalarla karşılaşacakmısınız.

Eskiden bazı anakart üreticileri, BİOS dosyalarını exe. olarak verirlerdi ve indirdikten sonra normal bir program kuruyormuş gibi BİOS'u güncelleyebiliyordunuz. Ama artık BİOS dosyalarının çoğu cap. formatında ve bunu mecburen BİOS'dan doğru kuruyorsunuz USB araclığı ile. Yani USB kullanmanız şu aşamada mecburi. Sizin yaşadığınız sorun kesin olarak BİOS'lamı ilgili, önce bunu netleştirmek gerek. Eğer BİOS'tansa F1 sürümünü indirip, USB ile tekrar kurun. Birde öyle deneyin bakalım, aynı hatalarla karşılaşacakmısınız.
Evet bende deneyeyim demiştim. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı