B450M S2H V2 F1 BIOS - R3 3100 - Hyper 212 Black Edition sistemde OC yapmak

ecannar

Hectopat
Daha fazla  
Overclock konusunda pek bilgili olduğumu söyleyemem, son BIOS versiyonunda bazı yaşadığım sorunlardan dolayı ilk sürüm olan F1 versiyonunu kullanmaktayım o yüzden internetteki çoğu bilgiler özellikle voltaj ayarlama yerleri falan biraz daha karışık, kullanan ve yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim, kasamın soğutması iyi, boşta 30 yükte 3 saatlik testte 50 derece (ryzenmaster Auto overclock ile).
Ryzen Master ile yapılan Overclock'u pek sağlıklı bulmadığım için BIOS üzerinden yapmak istiyorum.
İşlemcimin çok fazla ısınacağını düşünmüyorum, kasamın havalandırması ve işlemci soğutucu güzel soğutuyor o yüzden sınırları bir tık aşabilirim stabil olması da önemli tabii, zaten çok fazla ısınan bir işlemci değil 3100.

Özellikler.
Ryzen 3 3100.
Gigabyte B450M S2H V2.
Cooler Master Hyper 212 Black Edition.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce işlemcinin silikonunu öğren.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce işlemcinin silikonunu öğren.
hemen yapıyım, ryzen master auto oc açık, kapatmam gerek mi ?

Hemen yapayım, Ryzen Master Auto OC açık, kapatmam gerek mi?

Şu an da tam yardım edemem hocam çok uykum var. Auto OC'yi kapatın. Restart atın PC'ye testi yapın. Yarın mümkün olduğunca en kısa sürede size geri dönüş yapmaya çalışırım.
@MisakiTaro

Şu an da tam yardım edemem hocam çok uykum var. Auto OC'yi kapatın. Restart atın PC'ye testi yapın. Yarın mümkün olduğunca en kısa sürede size geri dönüş yapmaya çalışırım.
@MisakiTaro
Kusura bakma hocam testi başlattığım için tarayıcıyı felan kurcalamak istemedim, test bitti GOLDEN SAMPLE olarak çıktı. İyi geceler

GOLDEN SAMPLE2.png

Yeni konular

Geri
Yukarı